X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyrk. Świat prawdy wolnej od chaosu dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 17:00
– Świat cyrku to czystość i prostota, pewna odskocznia od dorosłych wyzwań warszawskich – mówił Michał Walczak, autor i reżyser spektaklu "Jak wytresować dziewczynkę?".
Audio
  • Cyrk. Świat prawdy wolnej od chaosu dorosłości (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Czym dziś może być cyrk i jak się ta sztuka rozwija? (zdj. ilustracyjne)
Czym dziś może być cyrk i jak się ta sztuka rozwija? (zdj. ilustracyjne)Foto: Hernán Piñera/flickr/CC

Michał Walczak przyznał, że cyrk zafascynował go wizją bycia artystą. – Świat cyrku ma w sobie dużo prawdy o tym, ile kosztuje tworzenie sztuki. Pielęgnuje archetyp artysty bez stałego domu, bez stabilizacji, który żyje dla momentu dawania ludziom poezji i magii na scenie czy arenie – powiedział.

Przedstawieniem "Jak wytresować dziewczynkę?" rozpoczyna działalność warszawski Cyrk Magii i Ściemy. Spektakl pokazywany jest w namiocie cyrkowym należącym do dawnego atlety Janusza Sejbuka, który opowiadał, jakie nowe horyzonty otwiera ta inscenizacja. Cyrk nie jest już bowiem tym samym, czym był kiedyś...

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Michał Walczak (autor tekstu i reżyser "Jak wytresować dziewczynkę?"), Justyna Czarnota (koordynatorka programu "Lato w teatrze"), Magdalena Kisiała (studentka sztuki cyrkowej), Janusz Sejbuk (dawny atleta)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 15.00

mc/mm

Komentarze1
aby dodać komentarz
Arwenka2016-06-27 12:06 Zgłoś
Dla mnie też cyrk zawsze kojarzył się właśnie z poezją i magią, i ogromnym szacunkiem dla trenerów zwierząt, dla artystów. Choć to juz powoli zaczyna być świat miniony przez te hejty na cyrk ze zwierzętami, a przecież cyrk bez zwierzą to nie cyrk. Ja takiego nie chcę.

Czytaj także

Pantomima to język międzynarodowy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 10:00
– Emocje ludzi na całym świecie są podobne. To wspólny mianownik różnych szkół pantomimy – mówił Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie.
rozwiń zwiń