Cyrk. Świat prawdy wolnej od chaosu dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 17:00
– Świat cyrku to czystość i prostota, pewna odskocznia od dorosłych wyzwań warszawskich – mówił Michał Walczak, autor i reżyser spektaklu "Jak wytresować dziewczynkę?".
Audio
  • Cyrk. Świat prawdy wolnej od chaosu dorosłości (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Czym dziś może być cyrk i jak się ta sztuka rozwija? (zdj. ilustracyjne)
Czym dziś może być cyrk i jak się ta sztuka rozwija? (zdj. ilustracyjne)Foto: Hernán Piñera/flickr/CC

Michał Walczak przyznał, że cyrk zafascynował go wizją bycia artystą. – Świat cyrku ma w sobie dużo prawdy o tym, ile kosztuje tworzenie sztuki. Pielęgnuje archetyp artysty bez stałego domu, bez stabilizacji, który żyje dla momentu dawania ludziom poezji i magii na scenie czy arenie – powiedział.

Przedstawieniem "Jak wytresować dziewczynkę?" rozpoczyna działalność warszawski Cyrk Magii i Ściemy. Spektakl pokazywany jest w namiocie cyrkowym należącym do dawnego atlety Janusza Sejbuka, który opowiadał, jakie nowe horyzonty otwiera ta inscenizacja. Cyrk nie jest już bowiem tym samym, czym był kiedyś...

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Michał Walczak (autor tekstu i reżyser "Jak wytresować dziewczynkę?"), Justyna Czarnota (koordynatorka programu "Lato w teatrze"), Magdalena Kisiała (studentka sztuki cyrkowej), Janusz Sejbuk (dawny atleta)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 15.00

mc/mm

Czytaj także

Pantomima to język międzynarodowy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 10:00
– Emocje ludzi na całym świecie są podobne. To wspólny mianownik różnych szkół pantomimy – mówił Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie.
rozwiń zwiń