X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pantomima to język międzynarodowy

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 10:00
– Emocje ludzi na całym świecie są podobne. To wspólny mianownik różnych szkół pantomimy – mówił Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie.
Audio
  • Bartłomiej Ostapczuk i Lionel Menard o 15. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie (Poranek Dwójki)
15. Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Mimu odbędzie się na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego w Warszawie (zdj. ilustracyjne)
15. Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Mimu odbędzie się na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego w Warszawie (zdj. ilustracyjne)Foto: istolethetv/flickr/CC

5 czerwca impreza rozpocznie się już po raz piętnasty. – Festiwal jest próbą pokazania widzom sztuki pantomimy jako teatru, który we wspaniały sposób potrafi komentować rzeczywistość, mówić o naszych emocjach i robić to w sposób absolutnie zrozumiały – powiedział Bartłomiej Ostapczuk.

Gość Dwójki zauważył, że w ostatnim czasie powstaje bardzo wiele podobnych form teatralnych, jednak wyróżnikiem pantomimy niezmiennie pozostaje cisza. Jest ona jednak rozumiana nieco inaczej niż brak dźwięku i muzyki. Poza tym to, że mimowie nie używają słów, nie oznacza wcale, że tych słów nie ma.

***

Prowadził: Marcin Pesta

Goście: Bartłomiej Ostapczuk (pomysłodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie), Lionel Menard (uczeń słynnego mima Marcela Marceau, reżyser spektaklu o swoim mistrzu)

Data emisji: 1.06.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bluszcz: poza Warszawą zaczyna się inna planeta

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:00
- W mniejszych miastach dyrektorzy prowadzą ciągła walkę z władzami samorządowymi lub się z nimi układają - mówił aktor przez lata związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do stu polskich teatrów ustawiły się kolejki!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 11:00
To efekt akcji "Bilet za 250 groszy" przeprowadzonej w całej Polsce 23 maja - w Dniu Teatru Publicznego. Czy pieniądze to jedyna bariera oddzielająca Polaków do krajowych scen?
rozwiń zwiń