X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o orkiestrach społecznych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 08:22
Czym się różni orkiestra społeczna od tej profesjonalnej? Jak można wejść w jej szeregi? Między innymi o tym opowiedzieliśmy w "Kwadransie bez muzyki".
Audio
  • Czym jest orkiestra społeczna (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chayanit/Shutterstock

Wspólne muzykowanie jako hobby? Bez stresujących egzaminów i przymusowego, żmudnego ćwiczenia gam oraz pasaży? Sposób na spędzanie wolnego czasu tak samo przyjemny jak np. sport? Orkiestra Społeczna udowadnia, że to możliwe i przywraca do Polski tradycję, która zaniknęła kilkadziesiąt lat temu.

Orkiestry społeczne to zespoły, w których w czasie wolnym miłośnicy muzyki mogą rozwijać swoją pasję grania orkiestrowego i kameralnego. Ich członkami w większości są osoby dorosłe, niebędące muzykami, ale posiadające umiejętność grania na klasycznych instrumentach, uczęszczające w przeszłości do szkół muzycznych. Orkiestry społeczne nie tylko sprzyjają rozwijaniu zainteresowań muzycznych, ale też mają za zadanie dotrzeć z muzyką na żywo do miejsc o utrudnionym do niej dostępie – ośrodków opiekuńczych, domów pomocy społecznej, szpitali czy świetlic środowiskowych. Taki model realizowania pasji jest znany w wielu krajach- u nas postanowił go spopularyzować Wojciech Walczak - muzyk i działacz społeczny, znany między innymi z prowadzenie Polskiej Orkiestry Młodzieżowej.

W audycji odwiedziliśmy muzyków podczas cotygodniowej, piątkowej próby.

O tym, jak działa taka instytucja, opowiedział dyrygent Orkiestry – Wojciech Walczak oraz przedstawiciele poszczególnych sekcji instrumentalnych.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Prowadzi: Milena Gąsienica

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 15.00

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Viva Moniuszko!". Twórca "Halki" jako supergwiazda

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 14:21
Wystawa w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie umieszcza muzycznego wieszcza w kontekście nawiązującym jednoznacznie do twórczości Andy'ego Warhola i Roy'a Lichtensteina.
rozwiń zwiń