Caritas. Pomaganie jest proste

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:16
Gościem audycji była Katarzyna Wożniak, która pracując w dziale zagranicznym Caritas Polska poświęca swój czas wolontariatowi na kilku kontynentach.
Audio
  • Katarzyna Wożniak o projektach humanitarnych Caritas Polska z jej udziałem (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Uchodźcy z Syrii
Uchodźcy z SyriiFoto: pixabay/domena publiczna

Rozpoczęła od wolontariatu w Libanie, Jordanii i Tanzanii, kilka tygodni temu wróciła z Nepalu. Pierwsze doświadczenia w wolontariacie za granicą zaczęła zbierać jeszcze na studiach, kiedy zdecydowała się wyjechać na rok do Włoch, żeby tam wspierać instytucję odpowiedzialną za integrację mniejszości narodowych. W 2016 roku wzięła udział w projekcie humanitarnym Caritas Polska w Libanie na rzecz uchodźców z pobliskiej Syrii, żyjących w nieoficjalnych obozach. Rok później uczestniczyła w podobnym projekcie, tym razem w Jordanii, gdzie we współpracy z lokalną Caritas, wspomagała działania na rzecz miejskich uchodźców syryjskich.

Koncert charytatywny "Polska Pomaga" Wenezueli. Transmisja >>>

Kilka miesięcy temu wyruszyła do Tanzanii w ramach projektu realizowanego przez Caritas Polska. Współpracowała tam z siostrą Rut Ciesielską, która buduje na miejscu sierociniec dla dzieci i ośrodek zdrowia. Kasia uczyła Tanzanki, które w przyszłości stanowić będą kadrę sierocińca, obsługi komputerów zakupionych dla ośrodka przez Caritas i prowadziła dla nich oraz dzieci lekcje angielskiego.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Katarzyna Wożniak (Caritas Polska)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seniorzy pokonują samotność w jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:20
– Jest tyle atrakcji dla młodych, niektórzy z nich jednak poświęcają czas dla nas. A czas kosztuje najwięcej – mówiła pani Helena podczas zorganizowanych dla osób starszych "jednodniowych wakacji".
rozwiń zwiń