X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Caritas. Pomaganie jest proste

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:16
Gościem audycji była Katarzyna Wożniak, która pracując w dziale zagranicznym Caritas Polska poświęca swój czas wolontariatowi na kilku kontynentach.
Audio
  • Katarzyna Wożniak o projektach humanitarnych Caritas Polska z jej udziałem (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Uchodźcy z Syrii
Uchodźcy z SyriiFoto: pixabay/domena publiczna

Rozpoczęła od wolontariatu w Libanie, Jordanii i Tanzanii, kilka tygodni temu wróciła z Nepalu. Pierwsze doświadczenia w wolontariacie za granicą zaczęła zbierać jeszcze na studiach, kiedy zdecydowała się wyjechać na rok do Włoch, żeby tam wspierać instytucję odpowiedzialną za integrację mniejszości narodowych. W 2016 roku wzięła udział w projekcie humanitarnym Caritas Polska w Libanie na rzecz uchodźców z pobliskiej Syrii, żyjących w nieoficjalnych obozach. Rok później uczestniczyła w podobnym projekcie, tym razem w Jordanii, gdzie we współpracy z lokalną Caritas, wspomagała działania na rzecz miejskich uchodźców syryjskich.

Koncert charytatywny "Polska Pomaga" Wenezueli. Transmisja >>>

Kilka miesięcy temu wyruszyła do Tanzanii w ramach projektu realizowanego przez Caritas Polska. Współpracowała tam z siostrą Rut Ciesielską, która buduje na miejscu sierociniec dla dzieci i ośrodek zdrowia. Kasia uczyła Tanzanki, które w przyszłości stanowić będą kadrę sierocińca, obsługi komputerów zakupionych dla ośrodka przez Caritas i prowadziła dla nich oraz dzieci lekcje angielskiego.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Katarzyna Wożniak (Caritas Polska)

Data emisji: 25.04.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seniorzy pokonują samotność w jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:20
– Jest tyle atrakcji dla młodych, niektórzy z nich jednak poświęcają czas dla nas. A czas kosztuje najwięcej – mówiła pani Helena podczas zorganizowanych dla osób starszych "jednodniowych wakacji".
rozwiń zwiń