X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Truskawiec. Przedwojenne polskie miasto

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" zaprosiliśmy na opowieść o międzywojennym kurorcie leżącym u stóp Karpat, miejscowości owianej legendą.
Audio
  • Spacer po współczesnym Truskawcu (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Truskawiec. Willa Goplana. Widok zewnętrzny budynku.
Truskawiec. Willa Goplana. Widok zewnętrzny budynku.Foto: NAC

Jedną z zasłużonych postaci dla Truskawca był Rajmund Jarosz, który był burmistrzem miasta Drohobycz. Dzięki niemu do Truskawca dotarła kolej, a także powstała pijalnia wód mineralnych. Jak podkreśla Andrzej Jurkiewicz, Rajmund Jarosz promował uzdrowisko na całą Europę, dzięki czemu zaczęli tam przyjeżdżać ludzie majętni.

Truskawiec związany jest z wieloma postaciami życia literackiego i artystycznego Polski międzywojennej. Dziś znajduje się na terytorium Ukrainy, ale jego przeszłość związana jest nierozerwalnie z Polską. Jaki jest współczesny Truskawiec? O tym opowiadali Andrzej Jurkiewicz, dziennikarz, publicysta oraz reżyser z Drohobycza oraz Olena Biłas Berezowa, kustosz truskawieckiego Muzeum Michaiła Biłasa.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotował: Krzysztof Renik

Data emisji: 29.08.2019

Godzina emisji: 15.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świąteczne zwyczaje na polskim Spiszu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 15:31
- Przy stole wigilijnym zbierało się nawet 40 osób, bo rodziny były liczne. Na wieczerzę były pieczone kartofle i to, co w domu jeszcze się znalazło, bo była bieda. I wszyscy śpiewali kolędy. Po polsku i góralsku – mówiła w Dwójce Teresa Mirga.
rozwiń zwiń