Pogłosy Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 14:21
W audycji "Kwadrans bez muzyki" rozmawialiśmy o projekcie rezydencyjnym Anny Kasperskiej, w ramach którego powstały kompozycje dźwiękowe opisujące wybrane obiekty architektoniczne stolicy Dolnego Śląska: Dom Oppenheimów, Dom Panien Trzebnickich (Domek Romański), Hotel Monopol.
Audio
  • Projekt "Pogłosy Wrocławia" Anny Kasperskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Hotel Monopol we Wrocławiu
Hotel Monopol we WrocławiuFoto: Shutterstock/Solodovnikova Elena

Na przestrzeni lat obiekty architektoniczne zmieniają swoje funkcje, dostosowując się do doraźnych potrzeb kolejnych pokoleń ludzi i czasów, w których żyją. Architektura, wraz z przynależącą do niej przestrzenią dźwiękową, jest niemym świadkiem miejskiej historii, która – metaforycznie mówiąc – pamięć swoją zapisuje w murach. Budynki są cierpliwymi słuchaczami.

Projekt "Pogłosy Wrocławia" Anny Kasperskiej ma na celu przypomnieć i wyobrazić sobie dźwięki, którymi niegdyś nasiąkały ściany, pokoje, sale i całe struktury miejskie.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 15.00

am/bch

Czytaj także

Wrocławskie prezenty dla wielbicieli architektury

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 12:03
Wrocław - miasto z Trójkowym Znakiem Jakości - w 2016 roku będzie Europejską Stolicą Kultury. A kultura to nie tylko film, teatr czy literatura. To także architektura!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom Oppenheimów. Nowe życie budynku

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 09:00
W audycji "Kwadrans bez muzyki" odwiedziliśmy wrocławską barokową kamienicę przy placu Solnym, którą ominęły bomby II wojny światowej, a która niedawno odzyskała dawne piękno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawnuczka Leonarda" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 13:22
Opowieść o tym, że książka ofiarowana w młodości może wpłynąć na dalsze życie. Leonardo da Vinci mówił, że wszystko jest powiązane ze wszystkim. Magdzie przytrafiały sie różne zdarzenia. Wiele jej wyborów doprowadziło do miejsca, w którym jest...
rozwiń zwiń