Polskie Radio
Section05
Dubaj

15 milionów dolarów za tablicę rejestracyjną. To najdroższe "blachy" na świecie!

Niektórzy zwracają na nie uwagę, inni niekoniecznie. Jest to jednak nieodłączny element większości pojazdów na świecie. Czy tablica rejestracyjna, bo o niej mowa, może być warta tyle, co kilka nowych Ferrari? 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 Dubaj rejestracja pieniądze bogactwo ciekawostki

City break w Paryżu. Od wieży Eiffla, po cmentarne legendy

Miasto miłości, świateł i muzeów. Możemy tam zjeść kasztany i podziwiać panoramę z wysokości 300 metrów, a na dworcu kolejowym grać na pianinie. - Do Paryża warto wybrać się na więcej niż jeden weekend, ale pamiętajmy, że zwiedzanie tamtejszych muzeów nie jest tanie - mówiły podróżniczki Anna Hołubińska i Renata Toboła.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże Podróże z Czwórką Dubaj Oliwia Krettek Kamil Jasieński

Chińska, latająca taksówka zadebiutowała w Dubaju [WIDEO]

To, co jeszcze całkiem niedawno wydawało się futurystycznym marzeniem, dziś staje się rzeczywistością. Kolejna firma zaprezentowała latający samochód, który już niedługo stanie się taksówką. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 pojazdy elektryczne pojazdy autonomiczne taksówki taksówka Chiny Dubaj

Polska stawia na współpracę gospodarczą z państwami arabskimi. Wiele branż skorzysta na wymianie handlowej

Minister Rozwoju i Technologii Piotr Nowak spotkał się dzisiaj z ambasadorem Kuwejtu Khalidem Yateem Al-Fadhli oraz ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich Eman Ahmed Al-Salami. Rozmowy dotyczyły możliwości zintensyfikowania współpracy gospodarczej i miały miejsce w przededniu zbliżającego się Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się 6 grudnia 2022 r. w Dubaju. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych organizowanych przez Polskę podczas Wystawy EXPO.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pieniądze POLSKA Dubaj Kuwejt

Anna Dudzińska: architektura Dubaju, choć spektakularna, mnie nie zachwyca

- To takie miejsce na Ziemi, od którego uciekamy jako intelektualiści, a w którym powinniśmy się bardzo mocno przeglądać. Uważam, że Dubaj nie jest miastem przyszłości, tylko teraźniejszości; tych splątanych różnych narodowości. To miasto traktowane jako przedsiębiorstwo, co jest w wielu swoich aspektach troszeczkę przerażające, a jednocześnie bardzo czytelne - mówiła w Dwójce Anna Dudzińska, autorka książki "Dubaj. Miasto innych ludzi".
Zobacz więcej na temat:  Dubaj Bliski Wschód literatura Anna Dudzińska Dwójka Jakub Kukla

Bilans EXPO 2020 w Dubaju. Pawilon Polski ważnym miejscem promocji polskich firm

Doskonały projekt architektoniczny z charakterystyczną rzeźbą kinetyczną, profesjonalna realizacja i przyjazne środowisku rozwiązania – tak w skrócie można opisać Polski Pawilon, na zakończonym 31 marca, EXPO Dubai 2020. Jaki jest bilans obecności Polski na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju? Na to pytanie odpowiada Adrian Malinowski, komisarz generalny sekcji polskiej EXPO 2020 w Dubaju.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Joe Biden Stany Zjednoczone Dubaj Piłka nożna Polonia w USA Krzysztof Penderecki

"Atom w Polsce staje się faktem". Umowa KGHM z NuScale na budowę małych reaktorów atomowych

Umowa, jaką KGHM podpisał z NuScale, na budowę w Polsce małych reaktorów atomowych niesie ze sobą zupełnie nową jakość. To pozwala nam inaczej patrzeć w przyszłości na kwestie naszego bezpieczeństwa energetycznego - powiedział wicepremier Jacek Sasin. - Ostatnie działania Gazpromu i ich wpływ na wzrost cen tego surowca uświadamiają nam, jak groźne może to być narzędzie w rękach kogoś, kto chciałby stosować jakiś nacisk czy wręcz szantaż, nie tylko wobec Polski, ale też całej Europy - zauważył.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja NATO Andrzej Duda KGHM Polska Miedź atom Stany Zjednoczone IPN Armia Krajowa Władysław Anders Dubaj

Tydzień Nauki Polskiej na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju

- Udział w Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju, jest dla nas ważnym doświadczeniem, a jednocześnie wielkim wyzwaniem, mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. - Po raz pierwszy mamy okazję uczestniczyć w wystawie EXPO, na której możemy zaprezentować polską naukę w tak atrakcyjny sposób - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  Dubaj NAUKA wystawa Polska Akademia Nauk Ministerstwo Edukacji Narodowej

Wszechświat po polsku na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju

Kwiaty z włocławskiego fajansu wykorzystane jako panele słoneczne w skafandrach astronautów, kryształowy strój do spacerów w kosmosie, hełm astronauty powstały dzięki odkryciu przez Jana Czochralskiego monokryształów - to niektóre elementy wystawy przygotowanej przez Jana Świerkowskiego, popularyzatora nauki przez sztukę, artysty, futurologa, absolwenta astronomii, twórcy Instytutu B61.
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak NAUKA kosmos Dubaj