Polskie Radio
Section05
Dubaj

Spokoju szukaj w sobie - o czasie Adwentu w polskiej kulturze tradycyjnej

O tradycjach adwentowych zakorzenionych w polskiej kulturze tradycyjnej, ale i o tych osobistych, bliskich sercu mówili Katarzyna Broda-Firla i prof. Piotr Dahlig. Ponadto zajrzeliśmy do... Dubaju, gdzie od października odbywają się największe światowe targi Expo. Co oferuje polski pawilon?
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa kultura ludowa muzyka ludowa folklor tradycja tradycja muzyka ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna muzyka tradycyjna Aleksandra Faryńska Dubaj beskidy

Unikalny koncert polskiej muzyki. Obchody Święta Niepodległości na Expo 2020 w Dubaju

Święto Niepodległości jest obchodzone na całym świecie, w tym także w Dubaju, gdzie od 1 października trwa Wystawa Światowa Expo 2020. Specjalne atrakcje dla gości są dostępne w Pawilonie Polski, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie Bliski Wschód 11 listopada Święto Niepodległości 2021 Święto Niepodległości wystawa

EXPO 2020 w Dubaju: polskie produkty są rozpoznawalne na rynku arabskim

Trwa Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa jest niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, jest to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy prezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Dubaj gospodarka polska Bliski Wschód

LOT uruchamia połączenie do Dubaju. Pierwszy rejs w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 26 września z warszawskiego lotniska Chopina wystartuje pierwszy rejsowy samolot PLL LOT do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uruchomienie tego połączenia ma związek ze światową wystawą EXPO 2020, która odbędzie się właśnie w Dubaju. Będzie to połączenie sezonowe. Przewidziane jest do marca przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  LOT GOSPODARKA POLSKA Dubaj infrastruktura

"Łącząc umysły, tworzymy przyszłość". Polska na EXPO 2020 w Dubaju stawia na biznes i kreatywność

Już za 2 tygodnie nastąpi otwarcie Expo 2020 w Dubaju. Przełożona o rok z powodu pandemii COVID- 19 Wystawa Światowa będzie niepowtarzalną okazją do promocji gospodarczej naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która koordynuje udział Polski w Expo, będzie to wystawa wyjątkowa. Polska po raz pierwszy zaprezentuje tak kompleksowy program biznesowo-kulturalny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Rzym Niemcy Angela Merkel Mateusz Morawiecki ONZ Afganistan Stanisław Lem język polski Dubaj

„Prawo jazdy i dowód rejestracyjny poproszę” – autonomiczna Policja na dubajskich drogach.

W Dubaju pojawi się niebawem pierwszy na świecie bezzałogowy mobilny „posterunek policji”. Czy już wkrótce i w Polsce zatrzyma nas autonomiczny radiowóz?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze nowe technologie ŚWIAT kierowca kierowcy motoryzacja Moto sport Dubaj Japonia policja służby i bezpieczeństwo