X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

OH! i Staier grają Requiem Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 16:52
Umierając Fryderyk Chopin zażyczył sobie, by na jego pogrzebie zabrzmiało "Requiem" Wolfganga Amadeusza Mozarta - słynna kompozycja, wokół której już w XVIII wieku powstał swoisty mit. 17 października, w 170. rocznicę śmierci wielkiego kompozytora {oh!} Orkiestra Historyczna na czele z Andreasem Staierem uczci jego pamięć wykonując ten sam utwór.
Andreas Staier
Andreas StaierFoto: Josep Molina / mat. pras.

W warszawskim kościele św. Krzyża w Warszawie, tam gdzie spoczywa serce Chopina, "Requiem" zabrzmi w wersji podobnej do tej, którą mógł znać sam mistrz. W audycji wrócimy do burzliwej historii tego dzieła, zastanowimy się ile rzeczywiście jest Mozarta w jego Requiem?

O różnych wersjach utworu, o konsekwencjach historycznego wykonania i o przesłaniu, jakie ze sobą niesie opowiedzą goście: Martyna Pastuszka, Andreas Staier oraz Lorenzo Coppola.

***

Na audycję "Kwadrans bez muzyki" w czwartek (17.10) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Milena Gąsienica.

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak