X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby polskiej kultury we Lwowie pod opieką Instytutu Polonika

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 15:28
W audycji wybraliśmy się na spacer ulicami Lwowa, gdzie dzięki pomocy Instytutu Polonika odnawiana jest między innymi Kaplica Krzyżanowskich na Cmentarzu Łyczakowskim.
Audio
  • Spacer ulicami Lwowa, gdzie dzięki pomocy Instytutu Polonika odnawiane są skarby kultury polskiej (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Kaplica Krzyżanowskich na Cmentarzu Łyczakowskim
Kaplica Krzyżanowskich na Cmentarzu ŁyczakowskimFoto: Shutterstock/Konoplytska

Polskie dziedzictwo kulturowe z kolejnym wsparciem finansowym. Tym razem skarby naszej kultury wziął pod opiekę Instytut Polonika. W 2019 roku Instytut przeznaczył w sumie 13 milionów złotych, m.in. na prace konserwatorskie, badawcze i inwentaryzacyjne. Organizacja kształtuje też świadomość Polaków na temat dziedzictwa narodowego, przygotowując wystawy i wydając książki edukacyjne.

Instytut Polonika zajmuje się koordynacją prac konserwatorskich m.in. w Les Champeaux w Montmorency pod Paryżem czy w dawnej kolegiacie św. Wawrzyńca w Żółkwi. Najwięcej skarbów polskiej kultury wziętych pod opiekę Instytutu znajduje się za wschodnią granicą Polski.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Artur Gaweł

Data emisji: 10.02.2020

Godzina emisji: 15.00 

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie zabytki na dawnych Kresach

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 19:00
W kolejnej audycji z cyklu "Świat Kresów" opowiadamy o wybranych obiektach polskiego dziedzictwa pozostawionego na dawnych Kresach.
rozwiń zwiń