Warszawskie ścieżki Mirona Białoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 10:47
- Interesował się nowoczesną architekturą np. hotelem Forum, Domami Towarowymi Centrum, Rotundą. Zachowało się sporo jego zapisów dotychczących dziwnych opowieści na temat tych budynków - mówił w Dwójce dr Igor Piotrowski.
Audio
  • Warszawa Mirona Białoszewskiego (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Miron Białoszewski
Miron BiałoszewskiFoto: NAC/Hartwig Edward

Miron Białoszewski był pisarzem silnie związanym ze stolicą. Chętnie pisał o tym mieście. W audycji rozmawialiśmy o ulubionych warszawskich zakamarkach artysty. Mówiliśmy m.in. o pewnym korytarzu w bloku, po którym lubił spacerować nocami, ale też o placu Dąbrowskiego, gdzie chętnie podpatrywał ludzi i rozwój tamtejszej zieleni. Ile Warszawy Mirona Białoszewskiego zachowało się do naszych czasów? Posłuchaj audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Igor Piotrowski i Maciej Byliniak

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 15.00

bch/mko

Czytaj także

"Polot nad niskimi sferami". Poszukiwania z Białoszewskim

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 11:00
- Przyjemność czytania tej książki polega na tym, że cały czas trzeba ją wertować. Nie dostajemy na tacy opisanych arcydzieł, tylko ciągle jesteśmy bardzo blisko poety – podkreślił Tadeusz Sobolewski, opowiadając o trzynastym tomie utworów zebranych Mirona Białoszewskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zredagować Białoszewskiego? Wspomnienia Marianny Sokołowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:00
- Miron Białoszewski był dla mnie najistotniejszym z autorów, którymi się zajmowałam, choć od tamtego czasu z wieloma twórcami miałam do czynienia - podkreślała Marianna Sokołowska, długoletnia redaktorka w Państwowym Instytucie Wydawniczym i wydawnictwie W.A.B.
rozwiń zwiń