X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polot nad niskimi sferami". Poszukiwania z Białoszewskim

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 11:00
- Przyjemność czytania tej książki polega na tym, że cały czas trzeba ją wertować. Nie dostajemy na tacy opisanych arcydzieł, tylko ciągle jesteśmy bardzo blisko poety – podkreślił Tadeusz Sobolewski, opowiadając o trzynastym tomie utworów zebranych Mirona Białoszewskiego.
Audio
  • Tadeusz Sobolewski, Maciej Byliniak, prof. Adam Poprawa i Anna Sobolewska o tomie utworów Mirona Białoszewskiego "Polot nad niskimi sferami" (Dwukropek/Dwójka)
Miron Białoszewski
Miron BiałoszewskiFoto: PAP/Henryk Rosiak

białoszewskipap1200_2.jpg
900 nieznanych tekstów Białoszewskiego

Goszczący w Dwójce krytyk filmowy opowiadał o tomie "Polot nad niskimi sferami", który zawiera niepublikowane i rozproszone wiersze, a także przekłady poetyckie i dramaty słynnego twórcy.

- W publikacji tej odkrywamy Mirona Białoszewskiego w szerszej perspektywie. Śledzimy wiersze pisane przez dwudziestolatka z czasów okupacji i widzimy w nich ślady tego, kim Białoszewski będzie za dziesięć lat. To poeta, któremu udawało się jednocześnie znaleźć dystans do siebie i dopuścić do siebie czytelnika. Z Białoszewskim można spotkać się na poziomie wiersza i tekstu - dodał Tadeusz Sobolewski.

książki 1200x660.jpg
"Miron jest ze mną każdego wieczoru"

Jak dziś odczytujemy twórczość słynnego poety i jego postawę wobec świata? Czego z lektury "Polotu nad niskimi sferami" dowiadujemy się o jego warsztacie poetyckim? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Dorota Gacek

Goście: Anna Sobolewska (eseistka, historyk literatury), prof. Adame Poprawa (poeta, historyk literatury), Maciej Byliniak (redaktor tomu "Polot nad niskimi sferami")  Tadeusz Sobolewski (krytyk literacki i filmowy)

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 21.00

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mam wrażenie, że Białoszewski wciąż pisze"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 13:00
– Pisarz ze swymi nowymi utworami znajduje nową publiczność – mówił Tadeusz Sobolewski o książkach Mirona Białoszewskiego wydanych bez cenzuralnych skrótów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

900 nieznanych tekstów Białoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 10:00
- Jest to zbiór utworów właściwe z całego okresu aktywności poetyckiej - mówił Maciej Byliniak o tomach tekstów warszawskiego poety, które zostaną wydane pod koniec tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czapski i Hering. "Każdy ich list jest dowodem na istnienie"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 17:00
- Nie mogłem się od nich oderwać. Przeżywałem je jako wzmożenie mojego własnego życia - dzielił się w Dwójce Adam Zagajewski swoimi wrażeniami z lektury korespondencji Józefa Czapskiego i Ludwika Heringa.
rozwiń zwiń