"Schodami w górę, schodami w dół". Powrót Choromańskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 14:00
W cyklu "To się czyta latem" przypominamy powieść "Schodami w górę, schodami w dół" z 1965 r. Fragmenty książki Michała Choromańskiego czytał Arkadiusz Janiczek.
Audio
  • Michał Choromański "Schodami w górę, schodami w dół", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michał Choromański "Schodami w górę, schodami w dół", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michał Choromański "Schodami w górę, schodami w dół", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michał Choromański "Schodami w górę, schodami w dół", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michał Choromański "Schodami w górę, schodami w dół", czyta Arkadiusz Janiczek - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
Arkadiusz Janiczek czyta powieść Schodami w górę, schodami w dół Michała Choromańskiego
Arkadiusz Janiczek czyta powieść "Schodami w górę, schodami w dół" Michała ChoromańskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Schodami w górę, schodami w dół" ukazuje się właśnie dzięki staraniom Państwowego Instytutu Wydawniczego po przeszło trzydziestu latach od ostatniego wydania w 1986 roku. Powieść to z jednej strony obraz artystycznego życia przedwojennego Zakopanego w zgrabnym przebraniu, z drugiej ponadczasowa, na wskroś nowoczesna, drapieżnie wnikliwa i jednocześnie pełna humoru proza psychologiczna z elementami kryminału i soczystym wątkiem romantyczno-erotycznym.

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Czytał: Arkadiusz Janiczek

Data emisji: 14-18.08.2017

Godzina emisji: 9.45

Michał Choromański 1200 PAP.jpg
"Choromański nie tracił czasu na kompromisy"

mat. pras. PIW/mc/jp

Czytaj także

10 opowiadań na urodziny Brunona Schulza

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 06:00
Rocznica urodzin znakomitego prozaika jest dobrą okazją, by przypomnieć jego prozę z tomów "Sanatorium pod Klepsydrą" i "Sklepy cynamonowe" w interpretacji Jacka Mikołajczaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czytamy listy Józefa Czapskiego i Ludwika Heringa

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:00
W cyklu "To się czyta" słuchaliśmy fragmentów korespondencji obu pisarzy z okresu tuż powojennego w interpretacji Mariusza Benoit.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lata 80. J. J. Szczepańskiego. Czytamy V tom "Dziennika"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 10:00
W cyklu "To się czyta" przedstawiamy - w interpretacji Jerzego Radziwiłowicza - fragmenty z nowo wydanego, piątego już tomu dziennika cenionego pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posłuchaj "Popiołów" Stefana Żeromskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 19:00
W cyklu "Książka do słuchania" zaprezentowaliśmy słynną powieść Żeromskiego w ciekawej interpretacji Wojciecha Żołądkowicza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posłuchaj opowiadań Eugeniusza Małaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 11:00
Kornel Makuszyński pisał o nim "pisarz wspaniały i obłąkany Polską". Trzy teksty przedwcześnie zmarłego znakomitego prozaika czytał w Dwójce Marcin Przybylski.
rozwiń zwiń