Wszystkie podróże Lecha Majewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 22:30
W "Zapiskach ze współczesności" tym razem gawęda śląskiego reżysera, pisarza, artysty i wizjonera, autora głośnego filmu "Młyn i krzyż".
Audio
Lech Majewski
Lech MajewskiFoto: www.lechmajewski.com

Lech Majewski w pięciu gawędach opowie o swoich podrózach, fascynacjach muzyką i malarstwem, o muzyce Henryka Mikołaja Góreckiego, o Indiach i Wenecji.

Lech Majewski to człowiek wielu talentów. Zasłynął przede wszystkim jako reżyser głośnych filmów rozgrywających się w pejzażach Śląska. Nakręcił film fabularny "Wojaczek" oparty na biografii mikołowskiego poety, a także "Angelus" - nazywany często "śląskim Sto lat samotności".

Majewski  jest też producentem serii płyt pod wspólnym tytułem "Mistycy i wirtuozi" z muzyką współczesną, między innymi Henryka Mikołaja Góreckiego, Andrzeja Krzanowskiego, Józefa Skrzeka i Juliana Gembalskiego.

Audycję opracował Witold Malesa.

7-11 stycznia (poniedziałek - piątek), godz. 11.45.

Czytaj także

Jedno ujęcie zajmowało dziewięć miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 14:55
Lech Majewski, reżyser, poeta, pisarz opowiada, jak kręcony był jego najnowszy film "Młyn i krzyż", który robi furorę na całym świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Film "Młyn i krzyż" wygrał festiwal w Terni

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 18:58
Jury festiwalu Ludzie i Religie we włoskiej Terni nazwało dzieło Lecha Majewskiego "nadzwyczajną lekcją historii sztuki".
rozwiń zwiń