Marcin Dorociński: Kotlet urzekła mnie twarzą zbója

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 12:49
- Reżyserka Kinga Dębska powiedziała, żebym sam wybrał sobie psa podczas castingu. Tam na wstępie zaliczyłem wtopę - aktor opowiadał w Dwójce o swojej roli w filmie "Plan B".
Audio
Marcin Dorociński w filmie Plan B w reż. Kingi Dębskiej
Marcin Dorociński w filmie "Plan B" w reż. Kingi DębskiejFoto: mat. promocyjne/Next Film

W filmie, który wejdzie do kin 2 lutego Marcinowi Dorocińskiemu partneruje pies Kotlet. W audycji aktor wspominał pierwsze spotkanie ze zwierzęciem. - Na castingu było ze 20 psów, ale to Kotlet zwrócił moją uwagę wyglądem rzezimieszka. Podszedłem do jego opiekunki Pauliny i powiedziałem, że ma fajnego kundla. Na co ona odpowiedziała, że Kotlet to "ona" i że jest rasy australian cattle dog.

Gość audycji wyznał, czego nauczył się podczas współpracy ze zwierzęciem. Opowiadał też o pracy przy filmie "Był sobie pies", w którym podkładał głos (czasami było bardzo ciężko, bo to niezwykle wzruszający film"). Marcin Dorociński mówił także o granej przez siebie postaci w filmie "Plan B" i zdradził, co go zachwyciło w scenariuszu tego dzieła.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marcin Dorociński (aktor)

Data emisji: 1.01.2017

Godzina emisji: 14.00 

Marcin Dorociński i Paweł Siwek Marcin Dorociński i Paweł Siwek

bch/kul

Czytaj także

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". Demokracja na ekranie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 19:30
- Ten film jest w pewnym sensie przełomowy, bo przynosi fundamentalną zmianę w mitologii sagi. Na ekranie obserwujemy świat, który od hierarchii przechodzi w stronę demokratyzacji – powiedział Piotr Gociek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Botoks", czyli pułapki kina popularnego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 11:40
W audycji rozmawialiśmy o kinie Patryka Vegi. Co wie o polskiej publiczności ten reżyser i dlaczego jego filmy stały się fenomenem?
rozwiń zwiń