X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kapuściński. Zmysłowa poezja reportażu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 15:00
– Kiedy czytam Kapuścińskiego, wciąż widzę w jego twórczości poetę – mówiła dziennikarka Bożena Dudko o reportażyście, którego wspominaliśmy w 10. rocznicę śmierci.
Audio
  • Ryszard Kapuściński. Zmysłowa poezja reportażu (Dwukropek/Dwójka)
Ryszard Kapuściński w 1970 r. w Warszawie
Ryszard Kapuściński w 1970 r. w WarszawieFoto: PAP/Maciej Billewicz

– Nieprzypadkowo pierwszą wystawę związaną z Kapuścińskim, jaką organizowaliśmy 10 lat temu na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie, zatytułowaliśmy "Poeta reportażu". Kapuściński początkowo chciał być poetą, zaczynał od poezji, i zdolność do syntezy, do widzenia szczegółu, przez który można pokazać całe procesy, jest widoczna w jego twórczości – powiedziała Bożena Dudko.

W Dwójce rozmawialiśmy nie tylko o wierszach Ryszarda Kapuścińskiego (których burzliwe dzieje mogłyby dostarczyć materiału na osobny reportaż), lecz także o pragnieniu przekraczania granic, które legło u podstaw twórczości pisarza, o jego patrzeniu na szczegóły i zmysłowych opisach, które na zawsze zapadają w pamięć - jak obraz drewnianych skrzyni w książce "Jeszcze dzień życia".

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Goście: Bożena Dudko (dziennikarka, redaktorka, współpracowniczka Ryszarda Kapuścińskiego w ostatnich latach jego życia), Krystyna Dąbrowska (poetka i tłumaczka), Wojciech Górecki (reportażysta, dyplomata, pracownik Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 22.01.2017

Godzina emisji: 21.00

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kapuściński poeta. "Bez tego nie byłoby reportaży"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 10:00
- Lubię te wiersze, są bardzo dobre, to delikatna, współczująca liryka. Uważam, że wciąż są niedoceniane - mówił Jarosław Mikołajewski o tej mniej znanej dziedzinie twórczości znakomitego reportażysty.
rozwiń zwiń