X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawdzamy, co się działo w kinie duńskim

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 15:53
W "Akademii kina" filmoznawca profesor Marek Hendrykowski opowie o kinematografii Danii, niewielkiego kraju o dużym dorobku filmowym.
Asta Nielsen (z prawej), duńska gwiazda filmu niemego, podczas pracy nad jednym z filmów
Asta Nielsen (z prawej), duńska gwiazda filmu niemego, podczas pracy nad jednym z filmówFoto: wikimedia/domena publiczna

W ciągu ostatnich dwudziestu lat na kinematografię duńską powszechną uwagę zwróciły filmy reżyserów należących do nurtu Dogma 95, przede wszystkim Larsa von Triera i Thomasa Vinterberga. A przecież kino tego kraju ma za sobą bogatą i długoletnią historię, wspaniałe dokonania (w tym Oskar dla filmu "Uczta Babette"), gwiazdy takie jak Asta Nielsen i najstarszą - działającą od 1906 roku do dzisiaj - wytwórnię filmową Nordisk Films.

***

Na "Akademię kina" w piątek (31.03) w godz. 15.15-15.45 zaprasza Anna Fuksiewicz.

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Dania kino Lars von Trier
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kino w Polsce zaczęło się od ogrodnika?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 15:30
- W 1896 agent braci Lumière, który wędrował z miasta do miasta z lumière’owską aparaturą i filmami, przyjechał do Krakowa - zaczął swoją opowieść o narodzinach X muzy w Polsce prof. Marek Hendrykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilka prawd o polskim kinie przedwojennym

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:42
- W latach 20. XX wieku do głosu doszła generacja młodych reżyserów. Wśród nich należy wymienić Henryka Szaro, który jest jednym z najważniejszych twórców z tego okresu – podkreślił w Dwójce prof. Marek Hendrykowski, mówiąc o kinie przedwojennym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humphrey Bogart. Nietypowy amant z Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 17:00
- Fenomen tego aktora polega na odejściu od mitycznego uprawiania aktorstwa i postawienia na zwykłość, która okazuje się nieprzeciętna i fascynująca – powiedział w Dwójce prof. Marek Hendrykowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowi buntownicy, czyli angielska młoda fala

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 14:18
W "Akademii kina" rozmawialiśmy o "młodych gniewnych" angielskiego kina, którzy tworzyli na przełomie lat 50. i 60. XX w.
rozwiń zwiń