X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gilbert K. Chesterton. Człowiek, który był moralistą

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 14:00
- Jego powieści są jak moralitety, ale jak słyszymy to słowo, to kojarzy nam się ono z czymś trudnym. Tymczasem tutaj mamy moralitet podany w formie fascynującej fabuły i niespodziewanych zwrotów akcji – tak o książkach brytyjskiego pisarza mówiła Joanna Puchalska.
Audio
  • Joanna Puchalska oraz prof. Zdzisław Najder opowiadają o twórczości Gilberta K. Chestertona (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Gilbert Keith Chesterton
Gilbert Keith ChestertonFoto: wikimedia/domena publiczna

wiktor zborowski czyta chestertona 1200.JPG
Poznajcie "Człowieka, który był Czwartkiem"

Gilbert Keith Chesterton, autor takich powieści, jak  "Człowiek, który był Czwartkiem" oraz "Źródło i mielizny", znany był z głoszenia odważnych poglądów, które wychodziły poza główny nurt.

- Chesterton był antyglobalistą i antymonopolistą, w czasach kiedy monopole zaczynały już osaczać rynek i ustalona była globalistyczna geopolityka. Podczas gdy Anglicy nazywali pogardliwie I wojnę światową "walką małych państewek o niepodległość", Chesterton popierał na przykład aspiracje wolnościowe Polski – zauważyła prowadząca audycję Anna Lisiecka.

W nagraniu posłuchamy również rozmowy o książkach brytyjskiego pisarza "Człowiek, który był czwartkiem" oraz "Latająca gospoda".

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Anna Lisiecka i Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Joanna Puchalska (tłumaczka) oraz prof. Zdzisław Najder (literaturoznawca)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 21.30

mz/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jądro ciemności" – każdy z nas może być potworem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:00
– To moralitet o tym, że sami dla siebie jesteśmy niezwykle nieprzewidywalni. W każdym z nas tkwi zagrożenie bycia Kurtzem – mówił w Dwójce literaturoznawca Karol Samsel o słynnym dziele Josepha Conrada "Jądro ciemności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Conrad o Rosji: tygrys nie potrafi zmienić pręg na swej skórze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 21:00
- "Le Monde" napisał ostatnio, że Joseph Conrad znakomicie zrozumiał rosyjską duszę. "W oczach Zachodu" i "Tajny agent" zawierają klucze do rozszyfrowania sytuacji na Ukrainie. Być może są za blisko, by Polacy potrafili z nich skorzystać - mówił w "Sezonie na Dwójkę" profesor Zdzisław Najder.
rozwiń zwiń