Książki na miarę. Co kryją polskie księgozbiory?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 14:14
- Powiedzmy dobitnie – ja mam problem z książkami - powiedział prof. Michał Kleiber, którego domowe księgozbiory mieliśmy okazję podejrzeć w "Spotkaniach po zmroku". 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

- Ginę w książkach - powiedział gość Dwójki, oprowadzając nas po zakamarkach swojej gigantycznej kolekcji literatury. - Wiem, że nie dam rady przeczytać dużej części tych książek i to jest dla mnie problem - dodał profesor. Księgozbiory i domowe biblioteczki istnieją w większości polskich domów. Są kompletowane na bieżąco, ale też dziedziczone po przodkach. Świadczą o naszym statusie społecznym, kulturowym i ekonomicznym. Decydują także o atmosferze domu. Jednak dziś coraz częściej mieszczą się w pamięci małego, elektronicznego czytnika.

Jak wyglądają współczesne księgozbiory i do czego służą? Jakie funkcje pełni dzisiejsza literatura i jak rysuje się jej przyszłość? Czy ebooki zastąpią w końcu papierowe wydania? Jak wydanie książki wpływa na jej odbiór? I wreszcie co książki mówią o swoich czytelnich? Na te i inne pytania odpowiedzieli goście audycji "Spotkania po zmroku". 

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Magdalena Łokieć (Instytut Kultury Polskiej UW), Jacek Dukaj (pisarz), prof. Ryszard Koziołek (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 21.30

jcz/mz


Czytaj także

"Marek Karewicz jest symbolem jazzowego stylu życia"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 12:00
- Obok muzyków, jest jedną z największych postaci polskiego jazzu – mówił o wybitnym fotografiku, który 28 stycznia skończy 80 lat, dziennikarz Paweł Brodowski.
rozwiń zwiń