X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powrót "Ghost In The Shell" na winylu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 14:58
W "Letniej nocy" przenieśliśmy się do roku 2029, w świat stworzony przez reżysera Mamoru Oshiiego i kompozytora Kenjiego Kawaia.
Audio
  • Powrót "Ghost In The Shell" na winylu (Letnia noc/Dwójka)
Ghost In The Shell (fragm. okładki płyty)
"Ghost In The Shell" (fragm. okładki płyty)Foto: mat. prom.

a1190473483_10.jpg

Anime "Ghost In The Shell" przeszło do historii kina jako film, który zainspirował twórców „Matrixa”. Ale to nie wszystko. Animacja Mamoru Oshiiego uznawana jest za arcydzieło gatunku, które fascynuje kolejne pokolenia widzów.

Cyberpunkowe arcydzieło Oshiiego ostatnio zwróciło uwagę Hollywood, które stworzyło własną wersję filmu. Natomiast kilka dni temu wytwórnia WRWTFWW Records przypomniała słynny soundtrack Kenjiego Kawaia do kultowego anime.

W związku z tym, że szwajcarska oficyna lubi rozpieszczać kolekcjonerów, nowe wydanie obok longplaya z całą ścieżką dźwiękową zawiera jeszcze singiel oraz obszerny album ze zdjęciami, notami kompozytorskimi i wywiadami z twórcami filmu. W dzisiejszym wydaniu "Letniej nocy" posłuchamy w całości nowego wydania i hipnotyzującej muzyki Kenjiego Kawaia napisanej na instrumenty perkusyjne pochodzące ze wszystkich stron Azji.

Nie ograniczyliśmy się tylko do tej jednej płyty – w naszych planach znalazła się jeszcze muzyka z innego cyberpunkowego klasyka, czyli "Akiry", oraz "Papriki", "Summer Wars" i kilku produkcji Studia Ghibli.

www.facebook.com/NokturnDwojka

***

Tytuł audycji: Letnia noc

Prowadzi: Krzysztof Dziuba

Data emisji: 6.07.2017

Godzina emisji: 23.00

jp/bch/mz

Czytaj także

Midori Takada po drugiej stronie lustra

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 15:00
W "Nokturnie" powróciliśmy do rozmowy z japońską kompozytorką i perkusistką - w związku ze wznowieniem albumu "Through the Looking Glass" z 1983 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komposisi baru – nowe kompozycje z Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 12:05
W "Nokturnie" czekało nas kolejne spotkanie z muzyką współczesną z Indonezji. Powrócimy do muzyki kompozytorów związanych z takimi ośrodkami jak Yogyakarta, Surakarta i Denpasar (Bali).
rozwiń zwiń