X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne światy Ursuli K. Le Guin

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 09:31
W audycji prezentowaliśmy album "Music & Poetry of the Kesh", który amerykańska pisarka (1929-2018) nagrała razem z Toddem Bartonem.
Audio
  • Muzyczne światy Ursuli K. Le Guin (Letnia noc/Dwójka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Pexels (Pixabay)/materiały prom.

drumming1200.jpg
"Drumming" Steve’a Reicha (prawie) po raz pierwszy

Zmarła w tym roku Ursula K. Le Guin pozostawiła po sobie dorobek trudny do porównania z czymkolwiek innym. Poza lubianymi powieściami SF i fantasy pisała utwory, które były rodzajem antropologicznej fantazji - wymyślała nieistniejące, ale możliwe ludy, ich zwyczaje, rytuały i twórczość kulturalną, w tym także muzykę. Do opublikowanej w latach 80. powieści "Wracać wciąż do domu" dołączyła kasetę z utworami nagranymi z Toddem Bartonem, "Music & Poetry of the Kesh". W audycji słuchaliśmy właśnie tych niezwykłych pieśni i poezji dzięki reedycji albumu, do której amerykańska wytwórnia RVNG Intl. doprowadziła akurat w tym roku. Była to zarazem zapowiedź specjalnego koncertu, który odbędzie się podczas zbliżającego się festiwalu Unsound w Krakowie, a który będzie prezentacją tego starego materiału w nowej wersji, z udziałem m.in. polskich muzyków. 

Ponadto zabrzmiały inne muzyczne echa twórczości Ursuli Le Guin - fragmenty najnowszej płyty Laurel Halo "Raw Silk Uncut Wood", nagrania Chicago Underground Duo oraz fragmenty słuchowiska SF, które pisarka stworzyła, także w latach 80., wspólnie z kompozytorem Davidem Bedfordem.

***

Tytuł audycji: Letnia noc

Prowadzi: Bartek Chaciński

Data emisji: 2.08.2018

Godzina emisj: 23.00

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznane utwory nagrane przez kwartet Johna Coltrane'a

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 09:56
Sensacyjne wydawnictwo zaprezentowaliśmy w audycji obok innych nowości płytowych (m.in. chicagowskie Dos Santos, trójmiejskie RITO i gdańsko-brytyjskie Riverloam Trio).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Heaven and Earth". Kamasi Washington potwierdza klasę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:35
W audycji przyjrzeliśmy się dokładnie najnowszej płycie słynnego amerykańskiego saksofonisty i rozebraliśmy ją na czynniki pierwsze…  
rozwiń zwiń