X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice Biblioteki "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 16:00
W przededniu 15. rocznicy śmierci Jerzego Giedroycia w "Zagadkowym kwadransie" opowiadaliśmy o słynnej serii wydawniczej paryskiej "Kultury".
Audio
  • Tajemnice Biblioteki "Kultury". Zagadki w 15 rocznicę śmierci Giedroycia (Zagadkowy kwadrans/Dwójka)
Książki Biblioteki Kultury zaczęły ukazywać się w 1953 r. Pierwszym tytułem serii był tom Witolda Gombrowicza Trans-Atlantyk. Ślub. W tym samym roku Instytut Literacki wydał m.in. Zniewolony umysł Czesława Miłosza i 1984 Georgea Orwella. Zdj. ilustracyjne
Książki Biblioteki "Kultury" zaczęły ukazywać się w 1953 r. Pierwszym tytułem serii był tom Witolda Gombrowicza "Trans-Atlantyk. Ślub". W tym samym roku Instytut Literacki wydał m.in. "Zniewolony umysł" Czesława Miłosza i "1984" George'a Orwella. Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/domena publiczna

W audycji zadaliśmy zagadki związane z tą jakże ważną częścią dziedzictwa Jerzego Giedroycia i Instytutu Literackiego, jaką jest jedna z najbardziej wartościowych kolekcji w dziejach kultury polskiej po II wojnie światowej.

Jerzy Giedroyc - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Zagadkowy kwadrans

Prowadzi: Ewa Stocka-Kalinowska

Data emisji: 13.09.2015

Godzina emisji: 11.30

jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

165 metrów papierów. Archiwum paryskiej "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 17:20
– Jerzy Giedroyc co najmniej od lat 70. zdawał sobie sprawę, że bez udziału archiwistów "Kultura" niedługo zatonie w nawale papierów – mówiła w Dwójce Maria Wrede, kierownik projektu Inwentarz Archiwum Instytut Literackiego "Kultura".
rozwiń zwiń