REKLAMA

Tajemnice Biblioteki "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 16:00
W przededniu 15. rocznicy śmierci Jerzego Giedroycia w "Zagadkowym kwadransie" opowiadaliśmy o słynnej serii wydawniczej paryskiej "Kultury".
Audio
  • Tajemnice Biblioteki "Kultury". Zagadki w 15 rocznicę śmierci Giedroycia (Zagadkowy kwadrans/Dwójka)
Książki Biblioteki Kultury zaczęły ukazywać się w 1953 r. Pierwszym tytułem serii był tom Witolda Gombrowicza Trans-Atlantyk. Ślub. W tym samym roku Instytut Literacki wydał m.in. Zniewolony umysł Czesława Miłosza i 1984 Georgea Orwella. Zdj. ilustracyjne
Książki Biblioteki "Kultury" zaczęły ukazywać się w 1953 r. Pierwszym tytułem serii był tom Witolda Gombrowicza "Trans-Atlantyk. Ślub". W tym samym roku Instytut Literacki wydał m.in. "Zniewolony umysł" Czesława Miłosza i "1984" George'a Orwella. Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/domena publiczna

W audycji zadaliśmy zagadki związane z tą jakże ważną częścią dziedzictwa Jerzego Giedroycia i Instytutu Literackiego, jaką jest jedna z najbardziej wartościowych kolekcji w dziejach kultury polskiej po II wojnie światowej.

Jerzy Giedroyc - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Zagadkowy kwadrans

Prowadzi: Ewa Stocka-Kalinowska

Data emisji: 13.09.2015

Godzina emisji: 11.30

jp/kd

Czytaj także

165 metrów papierów. Archiwum paryskiej "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 17:20
– Jerzy Giedroyc co najmniej od lat 70. zdawał sobie sprawę, że bez udziału archiwistów "Kultura" niedługo zatonie w nawale papierów – mówiła w Dwójce Maria Wrede, kierownik projektu Inwentarz Archiwum Instytut Literackiego "Kultura".
rozwiń zwiń