X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kto nie jest przeciwko dramatowi, ten jest z nami"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 14:02
Czy teatralną Warszawę czeka jedynowładztwo? Jaki powinien być współczesny dramat? I co będzie z końcem świata? W Dwójce gościliśmy Tadeusza Słobodzianka.
Audio
Nasza klasa, reż Ondrej Spik wg dramatu Tadeusza Słobodzianka. Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie.
"Nasza klasa", reż Ondrej Spišák wg dramatu Tadeusza Słobodzianka. Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie. Foto: Krzysztof Bieliński/labodram.pl

"Ideą Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. G. Holoubka powinna być rozmowa o kondycji człowieka na początku XXI wieku, budowanie jego samowiedzy (…), powinny być działania egzorcyzmujące demony przeszłości, terapeutyzujące lęki współczesności i poszerzające przestrzeń wolności, budujące społeczeństwo wolne od uprzedzeń, otwarte i światłe" – pisał Tadeusz Słobodzianek w swojej ofercie programowej dla Teatru Dramatycznego. Władze miasta wybrały jego propozycje dotyczące stołecznej sceny (w tym ideę połączenia trzech scen: Laboratorium Dramatu, Teatru Na Woli i, właśnie, Teatru Dramatycznego) – od października Słobodzianek ma objąć funkcję dyrektora jednego z najważniejszych teatrów Warszawy.
– Nie chcę mówić o jakiejkolwiek rewolucji, bo ja nie jestem rewolucjonistą – opowiadał Tadeusz Słobodzianek Jackowi Wakarowi o swojej wizji połączonych warszawskich scen. Autor "Naszej klasy" opisał krótko, jaki repertuar mógłby się pojawiać na poszczególnych scenach, jacy reżyserzy.  – Kto nie jest przeciwko dramatowi, ten jest z nami – powiedział, deklarując swoją otwartość na wielość teatralnych estetyk.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której m.in. o niepokojącej niektórych publicystów wizji "caratu Tadeusza Słobodzianka", jak też o nowo wydanym zbiorze dramatów naszego gościa "Śmierć proroka i inne historie o końcu świata".

Tadeusz
Tadeusz Słobodzianek, Warszawa 2011

Tadeusz Słobodzianek, absolwent teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, debiutował w jako reżyser w 1982 roku przedstawieniem „Osmędeusze. Kabaret Kici Koci” Mirona Białoszewskiego w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu.
Współpracował, jako kierownik literacki, reżyser i dramaturg, z wieloma polskimi teatrami. Był współzałożycielem, w 1991 roku, teatru Wierszalin oraz warszawskiego Laboratorium Dramatu (pełni tu funkcję dyrektora artystycznego).
Tadeusz Słobodzianek, laureat m.in. Nagrody Kościelskich i nagrody Nike, jest autorem m.in. takich dramatów jak "Prorok Ilja", "Obywatel Pekoś”, "Nasza Klasa”, "Merlin. Inna historia”.

Cyt. z oferty programowej T. Słobodzianka za: www.um.warszawa.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nike dla Słobodzianka, Radomsko Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 12:44
Relacja w wręczenia prestiżowej Nagrody Literackiej oraz zapowiedź festiwalu w Radomsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragedia kołem się toczy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2010 08:00
Za błędy rodziców płacą dzieci. Wojny domowe zawsze są najokrutniejsze - mówi Tadeusz Słobodzianek.
rozwiń zwiń