Co słychać w literaturze?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 19:53
Izaak Babel, Virginia Woolf, W.G. Sebald. W środowym Sezonie na Dwójkę – rozmowy z tłumaczami znanych i cenionych prozaików.
Audio
  • Prof. Jerzy Pomianowski o Izaaku Bablu
  • Z Magdaleną Heydel o opowiadaniach Virginii Woolf rozmawia Dorota Gacek
  • Małgorzata Łukasiewicz i Marek Zagańczyk o twórczości W.G. Sebalda
Co słychać w literaturze?
Foto: Ginnerobot/Flickr. lic. CC

Prof. Jerzy Pomianowski opowiedział o mistrzostwie prozy Izaaka Babla z okazji wydania właśnie "Utworów zebranych" tego pisarza.

Z Magdaleną Heydel rozmawialiśmy o specyfice stylu Virginii Woolf i o roli opowiadań w jej twórczości (to z okazji wydania tomu "Nawiedzony dom. Opowiadania zebrane").

Zobacz więcej o nowym tomie opowiadań V. Woolf, posłuchaj pięciu wybranych utworów.
Gościem naszej audycji była również Małgorzata Łukasiewicz, która opowiedziała o przekładzie nieznanych dotąd tekstów W.G. Sebalda. Szkice te znalazły się w najnowszym numerze "Zeszytów Lietrackich. O tej publikacji i m.in. o tym, jak Sebalda czytają polscy pisarze, opowiedział z-ca red. naczelnego pisma Marek Zagańczyk.
Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.
20 czerwca (środa)

Czytaj także

Zbombardowane Niemcy jako ofiara wojny...

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 00:00
Niemcy dotychczas rzadko wspominali o setkach tysięcy cywilnych ofiar niszczycielskich "nalotów dywanowych", jakie od 24 lipca 1943 roku przeprowadzali alianci m.in. w Hamburgu. Pamięć o traumie jednak powraca...
rozwiń zwiń
Czytaj także

W nawiedzonym domu Virginii Woolf

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2012 21:31
Zobaczyć nazwisko rzeźnika i napisać o jego życiu niezwykły utwór? Opowiedzieć o duchach, uwięzionych kobietach, gościach na przyjęciu pani Dalloway? W Dwójce czytamy Virginię Woolf, jakiej dotąd nie znaliśmy!
rozwiń zwiń