X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reżyser śpiewa pieśń w ramach podziękowania za nagrodę

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 10:30
Kim Ki-duk, laureat Złotego Lwa 69. Festiwalu Filmowego w Wenecji, był tak wzruszony odbierając nagrodę, że zaśpiewał okolicznościową pieśń koreańską, aby wyrazić swoją wdzięczność.
Audio
Kim Ki-duk
Kim Ki-dukFoto: PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Południowokoreański reżyser Kim Ki-duk otrzymał główną nagrodę festiwalu za film "Pieta" ("Litość").

- Nagrody dla Kim Ki-duka można się było spodziewać. Ten festiwal jest festiwalem autorów, to festiwal artystyczny, pomyślany jako przedłużenie biennale – mówi Tadeusz Sobolewski. – Werdykt jest dobrze rozłożony, było wiele filmów do docenienia. Festiwal idzie w dobrą stronę, filmy tworzą układankę o dzisiejszym świecie.

PAP/EPA/DANIEL
PAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

- Dla mnie werdykt był jednak zaskoczeniem, bo były lepsze filmy – oponuje Karolina Pasternak. – Dlatego nie jestem tak optymistyczna. W tym roku zabrakło filmu, który by zachwycił, z którym się wyjeżdża, który zostaje na dłużej.

Tadeusz Sobolewski zgadza się z tą oceną, obserwując jednak wenecki festiwal od lat podkreśla, że impreza odbija się od dna.

Srebrnego Lwa – Amerykanin Paul Thomas Anderson, autor filmu "The Master" ("Mistrz"). Nagrodzono także dwóch odtwórców głównych ról w tym filmie – Philipa Seymoura Hoffmana i Joaquina Phoenixa.
Zobacz więcej
Jaki był tegoroczny wenecki festiwal, który jest jedną z trzech – obok Cannes i Berlina – najważniejszych tego typu imprez na świecie? Czy spełnił oczekiwania? Czy filmy pokazane na nim odzwierciedlały problemy związane z panującym na świecie kryzysem ekonomicznym oraz kryzysem wartości? Czy pojawiły się na festiwalu nowe śmiałe propozycje artystyczne? Nowi twórcy?
Na te m.in. pytania w "Sezonie na Dwójkę" starali się odpowiedzieć uczestniczący w tegorocznym weneckim festiwalu Karolina Pasternak, Tadeusz Sobolewski oraz autorka audycji Anna Fuksiewicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2012 08:57
W Wenecji trwa 69. festiwal filmowy - jedna z najważniejszych imprez filmowych na świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daleka Azja w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 15:42
Takeshi Kitano i Kim Ki-duk pokazali we Włoszech nowe filmy. Posłuchaj korespondencji z festiwalu filmowego w Wenecji Anna Fuksiewicz, dziennikarki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty Lew dla południowokoreańskiego filmu "Litość"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 21:03
Film w reżyserii Kima Ki-duka pokonał 18 innych obrazów i otrzymał główną nagrodę na 69. festiwalu filmowym w Wenecji.
rozwiń zwiń