Daniel Cichy, szef PWM: teraz widzę więcej

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 16:00
– Miniony rok był bardzo intensywny. To był czas przyglądania się i działania, snucia wizji przyszłości wydawnictwa i początku jej realizacji – mówił w Dwójce Daniel Cichy, redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Audio
  • Daniel Cichy o roku na stanowisku redaktora naczelnego PWM (Poranek Dwójki)
  • Łukasz Kuropaczewski zaprasza na koncert muzyki brazylijskiej i argentyńskiej w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego (Poranek Dwójki)
Daniel Cichy, szef PWM: teraz widzę więcej
Foto: Glow Images/East News

W ostatnim numerze "Ruchu Muzycznego", w którym wiele miejsca poświęcono PWM, gość "Poranka Dwójki" napisał: "2 stycznia 2013 roku wszystko się zmieniło". W audycji pytaliśmy o to, czy - z perspektywy szefa takiej firmy - rok to dużo, czy mało czasu.

– To zależy od tego, jak widzieliśmy PWM wcześniej i jak chcemy zobaczyć w przyszłości – powiedział Daniel Cichy. – To z jednej strony mało, by zgłębić wszystkie arkana działalności wydawnictwa o tak szeroko zakrojonym profilu (nuty, książki, licencje, wypożyczenia i wiele innych aktywności). Natomiast to sporo czasu, by zobaczyć więcej, zorientować się, jakie są szanse, jaka jest tradycja PWM widziana od środka i jakie są zagrożenia. Był to bez wątpienia rok bardzo intensywny, rok przyglądania się i działania, a także snucia pewnej wizji - jak chciałbym widzieć PWM za pięć lub dziesięć lat - i rozpoczęcia jej realizacji – dodał.

Rok 2013 był w wydawnictwie rokiem Witolda Lutosławskiego.  – Kilka dni temu zapoznawałem się ze statystykami wypożyczeń muzyki kompozytora w ubiegłym roku – opowiadał redaktor naczelny PWM. – Biblioteka Materiałów Orkiestrowych uwijała się jak w ukropie. Statystycznie każdego dnia były wykonywane przynajmniej dwa utwory Lutosławskiego, m.in. w tak egzotycznych krajach, jak Azerbejdżan, Tatarstan czy Korea. To było ponad siedemset zamówień. Ponadto wydaliśmy ponad trzydzieści zeszytów z muzyką kompozytora w specjalnej jubileuszowej serii – mówił.

Co jeszcze działo się w PWM w ciągu minionego roku? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

W audycji zaprosiliśmy także na niedzielny koncert do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na którym wystąpią: Łukasz Kuropaczewski (gitara), Polska Orkiestra Radiowa oraz dyrygent José Maria Florêncio. O tym wydarzeniu, a także o współpracy z brazylijskim artystą opowiadał Łukasz Kuropaczewski.

Audycję prowadziła Piotr Matwiejczuk.

29 stycznia (środa)

mc/mm

Czytaj także

Wywiad-rzeka z Pawłem Mykietynem sukcesem PWM?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 19:00
Nowy redaktor naczelny wydawnictwa Daniel Cichy w walce o czytelnika stawia na działalność książkową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z nowymi seriami książkowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:16
Mimo nie najlepszej sytuacji finansowej, wydawnictwo wkrótce wzbogaci się o nowe, "gorące" tytuły. - Chcemy odczarować markę PWM, jako oficyny skierowanej wyłącznie do profesjonalistów - mówił w "Poranku Dwójki" Daniel Cichy, redaktor naczelny wydawnictwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert Łukasza Kuropaczewskiego i Polskiej Orkiestry Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 18:58
W niedzielny wieczór zapraszamy do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert z muzyką brazylijską i argentyńską. Występ będzie transmitowany na naszej antenie.
rozwiń zwiń