X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Włodek Pawlik zawdzięcza Grammy... żonie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 11:00
- Propozycje do nagrody Grammy trzeba zgłosić przed końcem sierpnia. Dlatego, o czym Włodek nic nie wiedział, bardzo zabiegałam o to, by kontrakt z amerykańską wytwórnią Summit Records został zawarty do tego czasu - zdradziła w "Poranku Dwójki" Jolanta Pawlik, małżonka i menedżerka znakomitego pianisty i kompozytora
Audio
  • Włodek Pawlik zawdzięcza Grammy... żonie (Poranek Dwójki)
  • Hanna Maria Giza rozmawia z Tadeuszem Ulatowskim oraz kuratorem jego wystawy, Sławomirem Majochem (Poranek Dwójki)
Włodek Pawlik jest piątym muzykiem jazzowym z Europy, który zdobył nagrodę Grammy. Amerykańska Akademia Muzyczna uhonorowała kilkadziesiąt lat pracy Polaka.
Włodek Pawlik jest piątym muzykiem jazzowym z Europy, który zdobył nagrodę Grammy. Amerykańska Akademia Muzyczna uhonorowała kilkadziesiąt lat pracy Polaka. Foto: www.wlodekpawlik.com

O Włodku Pawliku głośno jest ostatnio we wszystkich mediach, nie tylko rodzimych. W końcu to pierwszy polski jazzman, który zdobył słynną amerykańską nagrodę. W cieniu sukcesu znakomitego pianisty pozostaje jego małżonka, która od dekad aktywnie współkreuje przecież karierę męża. Co ciekawe, sama jest klasyczną pianistką, z własnym dorobkiem koncertowym oraz fonograficznym. Małżeństwo poznało się podczas studiów w warszawskiej akademii (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina) w klasie słynnej polskiej chopinistki, profesor Barbary Hesse-Bukowskiej.

Włodek i Jolanta Pawlikowie byli gośćmi Tomasza Szachowskiego w "Poranku Dwójki". Bezprecedensowy sukces polskiego artysty wywołał bardzo entuzjastyczne reakcje w kraju. Pawlik otrzymał między innymi telefon z gratulacjami od prezydenta. Okazało się, że Bronisław Komorowski jest autentycznym fanem jazzu. Szczególną radość odczuwają jednak władze oraz mieszkańcy miasta Kalisza, które wsparło tryumfujący album "Night In Calisia". - Powiem nieskromnie, że to były świetnie zainwestowane pieniądze. Władze Kalisza "miały nosa" - komentował w Dwójce Pawlik. - Zwłaszcza, że w Polsce powstaje tyle niewiarygodnie kosztownych projektów, które w sensie marketingowym bardzo niewiele przynoszą - dodał.

Nagroda odmieniła jednak z dnia na dzień przede wszystkim życie samego Włodka Pawlika. - Od razu odezwały się telefony z całego świata. Mamy problem z selekcjonowaniem propozycji - mówiła jego żona. Sytuację utrudnia fakt, że "Night In Calisia" to projekt z udziałem tria Włodka Pawlika, orkiestry symfonicznej oraz rozchwytywanej gwiazdy amerykańskiego jazzu, trębacza Randy'ego Breckera. Taki skład trudno zebrać w jednym miejscu i czasie. Włodek Pawlik potwierdził już jednak występ na słynnym festiwalu jazzowym w Istambule.

W reakcjach na sukces artysty nie brakowało też chwil wzruszających. - Po koncercie w Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles podszedł do nas tamtejszy Polak. Długo rozmawialiśmy. On się rozpłakał i powiedział, że od wielu lat nie był w kraju, ale w tym roku już na pewno przyjedzie - wspominała Jolanta Pawlik.

W "Poranku Dwójki" wcześniej rozmawialiśmy także o kończącej się właśnie w Muzeum Uniwersyteckim w Toruniu wystawie prezentującej malarstwo stuletniego artysty Tadeusza Ulatowskiego. Nie zabrakło oczywiście "Piosenki z rekomendacją" (w tym tygodniu utwory wybiera Olo Walicki - kontrabasista jazzowy, kompozytor, aranżer i producent).

mm/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
marbog28@gmail.com2014-02-14 15:33 Zgłoś
Calisia – łacińska nazwa Kalisii, miejscowości wzmiankowanej przez Klaudiusza Ptolemeusza Calisia – łacińska nazwa Kalisza [Wikipedia] "Night in Calisia" - wymowa nazwy łacińskiej miasta kali-s-i-a (tak jak to poprawnie czyni Włodek Pawlik); słyszę, niestety, inną wymowę tego słowa w mojej Drogiej Dwójce, której życzę wszystkiego dobrego z okazji wczorajszego dnia radia, a dziś dziękuję za audycje związane z "Panem Tadeuszem", za wspaniałe piątkowe programy Magdaleny Łoś, za wczorajszy wieczorny Doroty Gacek, za zapowiadany Hanny Marii Gizy, za prawie wszystko, co można usłyszeć w programie drugim PR. Pozdrawiam z Bydgoszczy, Maruta

Czytaj także

Włodek Pawlik: nominacja do Grammy jak sen

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 12:00
- O nominacji dowiedziałem się wcześnie rano, gdy było jeszcze ciemno. Pomyślałem, że śnię - mówił w Dwójce Włodek Pawlik, który wspólnie z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem nagrał płytę "Night in Calisia" nominowaną do Nagrody Grammy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grammy dla Pawlika, promocja dla Kalisza

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 13:50
- Ta płyta pokazuje, że dla wzmocnienia wizerunku miasta jazz jest dobrym środkiem - o uhonorowanym prestiżową nagrodą Grammy albumie "Night in Calisia" opowiadał w Dwójce Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń