Filip Berkowicz zaprasza na Misteria Paschalia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 12:00
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na 11. edycję jednego z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej.
Audio
  • Filip Berkowicz zaprasza na Misteria Paschalia (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Charlesem Dutoit, jednym z laureatów International Classical Music Awards (Poranek Dwójki)
Filip Berkowicz
Filip BerkowiczFoto: Adam Golec

W Krakowie wystąpią artyści światowej sławy, w tym dobrze znani polskiej publiczności: Jordi Savall, La Capella Reial de Catalunya i Hesperion XXI; Le Poeme Harmonique oraz Fabio Biondi i Europa Galante. Program przewiduje także koncerty z udziałem debiutujących na krakowskim przeglądzie zespołów Les Arts Florissant, Mala Punica, Café Zimmermann i Le Cercle de l'Harmonie. Zabrzmią m.in. oratorium "La Resurrezione" HWV 47 Georga Friedricha Händla, kompozycje Henry'ego Purcella, Antonio Caldary, Marca-Antoine'a Charpentiera oraz kantaty i koncerty Jana Sebastiana Bacha. W "Poranku Dwójki" o festiwalu opowiadał jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny - Filip Berkowicz.

Misteria Paschalia na antenie radiowej Dwójki>>>

W audycji wysłuchaliśmy także rozmowy z Charlesem Dutoit, jednym z tegorocznych laureatów ICMA - International Classical Music Awards.

Zaprezentowaliśmy ponadto kolejny tytuł z cyklu "25 książek na 25-lecie" oraz "Piosenkę z rekomendacją (w tym tygodniu utwory wybiera artysta plastyk prof. Lech Majewski).

Audycję prowadził Marcin Pesta.

mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chirstophe Rousset: Włosi żyją blisko Matki Boskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2013 18:00
Świadczy o tym popularność tematu "Stabat Mater" w tamtejszej muzyce barkowej, ale też... słynne zawołanie "Mamma mia". Znakomity francuski klawesynista i dyrygent rozmawiał z Magdaleną Łoś w przerwie koncertu na Misteria Paschalia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabio Biondi: z Vivicą zawsze dzielimy się ideami

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 13:18
Gość zakończonego właśnie festiwalu Misteria Paschalia, kierownik zespołu Europa Galante i znakomity skrzypek, mówił w Dwójce m.in. o współpracy z wybitną mezzosopranistką Vivicą Genaux.
rozwiń zwiń