X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda PEN Clubu dla Marii Poprzęckiej

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 15:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z wybitną historyk sztuki prof. Marią Poprzęcką na temat otrzymanej niedawno przez nią Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
Audio
  • Z prof. Marią Poprzęcką, laureatką Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich, rozmawia Marcin Pesta (Poranek Dwójki)
  • O "Uciekinierze z Nowego Jorku" z Tadeuszem Sobolewskim rozmawia Hanna Szczęśniak (Poranek Dwójki)
Prof. Maria Poprzęcka
Prof. Maria PoprzęckaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Prof. Maria Poprzęcka jest także tegoroczną laureatką Nagrody Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy przyznawanej polskim krytykom sztuki. To tylko jedno z wielu jej wyróżnień. Otrzymała także nagrodę literacką w Gdyni za esej "Inne obrazy". Od lat pracuje na rzecz piękna i popularyzowania sztuki.

Prof. Maria Poprzęcka: chciałabym pisać pięć książek naraz>>>

Opowiadaliśmy również o filmie "Uciekinier z Nowego Jorku" w reż. Michaela Oberta, który wejdzie do kin 4 lipca.

"Uciekinier z Nowego Jorku" – film o amerykańskiej tęsknocie>>>

Jak zwykle w naszej porannej audycji odbył się konkurs "Płyta tygodnia", w którym do wygrania tym razem album "Argentina! Legendy tanga od Carlosa Gardela do Astora Piazzoli" (nagrania z lat 1931-1963 zebrane na podwójnym albumie wydawnictwa Le Chant du Monde).
Oprócz tego w audycji: "Słowo na dzień", wiadomości, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu wyboru dokonuje Krzysztof Globisz).
Audycję prowadził Marcin Pesta.

mc/jp

Zobacz więcej na temat: literatura PEN Club SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez okno z Jackiem Kuroniem. Wspomnienia prof. Marii Poprzęckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 15:00
– Jacek Kuroń uczył historii w sposób niebanalny. Podczas końcowego egzaminu zadał mi tylko jedno pytanie: jakiego koloru brodę miał Barbarossa – mówiła w Dwójce historyk sztuki prof. Maria Poprzęcka, opowiadając o licealnych latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeta cały w psiej sierści. Marcin Świetlicki z Nagrodą Literacką Gdynia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 19:00
– Mam w domu rudą bokserkę, która często się do mnie przytula. Nawet tu, w Gdyni, ludzie zdejmują ze mnie jej sierść. Jeden z moich wierszy mówi o takim człowieku jak ja. Staje on wobec wszechświata cały unurzany w czymś ziemskim – mówił w Dwójce Marcin Świetlicki, laureat Nagrody Literackiej Gdynia za tom poezji "Jeden".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodnik po letnich europejskich festiwalach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 16:40
Niemcy, Włochy Polska, Rosja… Wakacyjną Europę opanowała prawdziwa festiwalomania. – Gdziekolwiek wyruszymy, znajdziemy jakiś interesujący festiwal – mówił w Dwójce krytyk muzyczny Jacek Marczyński. Zobacz, gdzie warto być tego lata.
rozwiń zwiń