Różewicz Open Festiwal po raz szósty

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 12:00
Organizowany w Radomsku Różewicz Open Festiwal to jedyna tego typu impreza w Polsce poświęcona życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. O wydarzeniu opowiadaliśmy w "Poranku Dwójki".
Audio
  • Rozmowa z dyrektor artystyczną Różewicz Open Festiwalu prof. Barbarą Osterloff oraz z reżyserem filmu "Moje pojednanie. Różewicz i Niemcy” Piotr Lachmann (Poranek Dwójki)
  • Relacja z gali wręczenia Złotego Berła Jerzemu Maksymiukowi (Poranek Dwójki)
plakat festiwalu Różewicz Open
plakat festiwalu Różewicz OpenFoto: materiały promocyjne

Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach. O Różewicz Open Festiwalu opowiadali w "Poranku Dwójki" dyrektor artystyczna prof. Barbara Osterloff oraz reżyser filmu "Moje pojednanie. Różewicz i Niemcy” Piotr Lachmann.

>>>Radomsko braci Różewiczów. Posłuchaj reportażu>>>

W "Poranku Dwójki" przedstawiliśmy również relację z gali wręczenia Złotego Berła Jerzemu Maksymiukowi.

>>>Złote Berło dla Jerzego Maksymiuka<<<

W audycji również wysłuchaliśmy kolejnej "Piosenki z rekomendacją" (wybór Agaty Zubel), a także zaprosiliśmy do naszego konkursu "Płyta Tygodnia" - tym razem Joshua Bell z orkiestrą Academy of St.Martin In The Fields gra utwory Jana Sebastiana Bacha. Nowy album firmy Sony Classical. Codziennie do wygrania dwa egzemplarze płyty!

"Poranek Dwójki" prowadził Tomasz Obertyn.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radomsko braci Różewiczów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 11:20
- Tadeusz dostał takie imię na cześć Kościuszki, bo w tym domu wisiał portret Naczelnika na ścianie - opowiadała w Dwójce Maria Dębicz, znawczyni twórczości Tadeusza Różewicza i jedna z bohaterek reportażu poświęconego rodzinnej miejscowości braci Różewiczów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poetą jest ten, który odejść nie może". Wspominamy Tadeusza Różewicza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 17:00
– Za prawdziwych partnerów do rozmowy uważał młodych ludzi – mówił w Dwójce literaturoznawca prof. Andrzej Zawada. W pierwszą rocznicę śmierci wybitnego poety i dramaturga przywołujemy wspomnienia jego przyjaciół i ludzi, którzy go spotykali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór poezji jest dziś wyborem samotności i bezimiennej sławy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 21:00
- Młody twórca w świecie liberalnym, który mierzy się sukcesem, produktywnością, zyskiem, pieniądzem, nie ma wielkiego powodu, żeby chwalić się, że jest poetą - mówił w Dwójce prof. Piotr Śliwiński.
rozwiń zwiń