Żużel według Doroty Kędzierzawskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 16:00
Rozmowa z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem o ich filmie "Żużel", do którego właśnie powstał scenariusz.
Audio
  • Z Witoldem Konem, dyrektorem festiwalu filmowego Grand Off, rozmawia Kamil Radomski (Poranek Dwójki)
  • Kędzierzawska o filmie "Żużel": chcemy pracować z prawdziwymi żużlowcami (Poranek Dwójki)
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak  Nic,Pora umierać czy Jutro będzie lepiej (2010) wzięla tym razem na warsztat żużel
Dorota Kędzierzawska. Reżyserka takich filmów, jak "Nic","Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej" (2010) wzięla tym razem na warsztat żużelFoto: Grzegorz Śledź / PR2

Artyści planują realizację filmu skierowanego głównie do młodszego widza. „Żużel” ma pokazać, że każdy może iść swoją niepowtarzalną ścieżką, a życie może być wielką radością i przygodą, chociaż czasem boli. Podobnie jak we wcześniejszych produkcjach, twórcy chcą obudzić w młodych ludziach ciekawość życia, świata i innego człowieka.

Zdjęcia do filmu zaplanowano na początek 2015 roku.

W audycji rozmawialiśmy również o tym, czym jest kino niezależne. Jakie są losy jego twórców? Na te pytania odpowiadał Witold Kon, dyrektor festiwalu filmowego Grand Off, zaczynającego się 4 grudnia w Warszawie.

Nazwa audycj: "Poranek Dwójki"

Prowadził: Marcin Pesta.


Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: mam poczucie, że w tym, co robię, jestem szczera

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 09:54
- Nie staram się robić żadnych kroków pod publiczkę, tylko opowiadać to, co mnie frapuje, męczy, dręczy albo cieszy - mówiła w Jedynce reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: nikt nie wierzył, że zostanę reżyserem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:12
Kiedy wokół nas "Wrony", za rogiem czają się "Diabły, diabły", do tego wydaje się, że to "Koniec świata" i "Pora umierać" - ona przekonuje, że "Jutro będzie lepiej", bo jest jeszcze "Inny świat". Reżyserka Dorota Kędzierzawska była gościem Trójki.
rozwiń zwiń