Weselny horror. "Demon" wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 12:07
Rozmowa z reżyserem i montażystą Pawłem Maśloną, scenarzystą filmu "Demon" Marcina Wrony. Obraz od 16 października będzie można oglądać w kinach.
Audio
  • Scenarzysta Paweł Maślona opowiada o filmie "Demon" Marcina Wrony (Poranek Dwójki)
  • Zaproszenie na 10. Krakowską Jesień Jazzową (Poranek Dwójki)
  • Antoni Dudek o książce "Biskup negocjator" Macieja Grzegorza Smolińskiego (Poranek Dwójki)
W tradycji żydowskiej dybuk to duch zmarłej osoby, który przejmuje kontrolę nad ciałem żywego człowieka. Marcin Wrona w filmie Demon zadaje pytanie o współczesne znaczenie tego zjawiska
W tradycji żydowskiej dybuk to duch zmarłej osoby, który przejmuje kontrolę nad ciałem żywego człowieka. Marcin Wrona w filmie "Demon" zadaje pytanie o współczesne znaczenie tego zjawiskaFoto: mat. prasowe Kino Świat

W programie zaprosiliśmy ponadto do stolicy Małopolski na 10. Krakowską Jesień Jazzową, a także przyjrzeliśmy się kolejnej publikacji nominowanej do nagrody Książka Historyczna Roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 16.10.2015

Godzina emisji: 6.00

mc/bch

Czytaj także

Nie żyje reżyser Marcin Wrona

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 12:10
Nie żyje Marcin Wrona, reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta oraz producent. W jednym z gdyńskich hoteli znaleziono ciało 42-letniego artysty. Jego najnowszy film "Demon" startuje w Konkursie Głównym 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Stuhr: Marcin Wrona imponował mi odwagą

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 17:37
- Zawsze mu chodziło o coś więcej, o podniesienie przesłania trochę wyżej - powiedział o zmarłym reżyserze Marcinie Wronie aktor i pedagog Jerzy Stuhr.
rozwiń zwiń