Co stało się z salonikiem Chopinów?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 09:00
Pzez lata można było go odwiedzać w pałacu Czapskich, wcześniej Krasińskich, przy Krakowskim Przedmieściu u zbiegu z ul. Traugutta.
Audio
  • Anna Skulska pyta o losy saloniku Chopinów (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa o znaczeniu Oscarów i kina dla kultury amerykańskiej (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Konradem Szczebiotem (Poranek Dwójki)
Salonik Chopinów  oddział Muzeum Fryderyka Chopina mieszczący się w latach 19602014 w lewej oficynie Pałacu Czapskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie
Salonik Chopinów – oddział Muzeum Fryderyka Chopina mieszczący się w latach 1960–2014 w lewej oficynie Pałacu Czapskich przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w WarszawieFoto: Adrian Grycuk, lic. CC 3.0.

To ostatnie warszawskie mieszkanie kompozytora dla wielu było jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych na szlaku śladami Chopina.

W audycji zastanawialiśmy się także nad społecznym i kulturowym wymiarem Oscarów, a naszym gościem była prof. Barbara Giza, filmoznawca i Kierownik Katedry Dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS.

Poza tym wysłuchaliśmy rozmowy z Konradem Szczebiotem, dyrektorem Departamentu Narodowych Instytucji Kultury - o tym, z jakimi problemami wiążę się przekształcenie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w państwową instytucję kultury.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 6.00

mm/mc

Zobacz więcej na temat: FILM Hollywood Paweł Siwek
Czytaj także

Rasizm w Hollywood. Czas na parytety w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 20:00
- Oscarowy protest Spike'a Lee jest wyrazem tego, że pewne sprawy w USA nie zostały załatwione - mówił w Dwójce dr Paweł Frelik, znawca kina amerykańskiego.
rozwiń zwiń