Polskie Radio
Section05
rasizm

Antysemityzm w Niemczech. Komisarz rządu RFN ostrzega: rozprzestrzenia się w szkołach

Komisarz rządu RFN ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach. - Zauważamy, że antysemityzm rozprzestrzenia się również w szkołach. Nie pochodzi on tylko od uczniów, ale także od nauczycieli - powiedział komisarz gazecie Funke-Mediengruppe. - Czasami w klasie padają "straszne uwagi" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy antysemityzm rasizm

Real murem za Brazylijczykiem. "Wszyscy jesteśmy Viniciusem"

Przed środowym spotkaniem z Rayo Vallecano piłkarze Realu Madryt i kibice na stadionie Bernabeu wsparli brazylijskiego napastnika tego klubu Viniciusa Juniora, który w niedzielę stał się obiektem rasistowskiego zachowania podczas meczu w Walencji. "Królewscy" wygrali spotkanie 2:1 po bramkach Karima Benzemy i Rodrygo. 
Zobacz więcej na temat:  la liga Primera Division Real Madryt Piłka nożna SPORT rasizm rayo vallecano madryt

Lebensborn. To tu III Rzesza chciała stworzyć z dzieci rasę panów

87 lat temu, 12 grudnia 1935, Heinrich Himmler, osoba numer dwa w nazistowskich Niemczech, powołał do życia organizację, której nazwę należy tłumaczyć jako "Źródło życia". Jej zadaniem było stworzenie warunków do przyjścia na świat "wartościowych rasowo" Niemców. W czasie wojny stała się miejscem, gdzie zrabowane przez okupantów dzieci przechodziły pranie mózgów.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA III Rzesza rasizm okupacja niemiecka nazizm Heinrich Himmler Adolf Hitler dzieci II wojna światowa