Polskie Radio
Section05
rasizm

EL. EURO 2020 Skandal w Bukareszcie. "Nie dajmy się sprowokować idiotom"

Do skandalicznych scen doszło podczas piątkowego meczu Rumunii ze Szwecją (0:2) w ramach eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Mecz w Bukareszcie został przerwany. Kibice gospodarzy zaczęli wykrzykiwać rasistowskie hasła pod adresem napastnika "Trzech Koron" Alexandra Isaka, a w końcówce spotkania rzucili na murawę piłeczkę golfową. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT reprezentacja Rumunii Piłka nożna Euro 2020 rasizm

Wywłaszczenie białych farmerów w RPA nie zaszkodzi Polakom?

W Republice Południowej Afryki trwa dyskusja nad zmianą konstytucji. Chodzi o usunięcie zapisu, który do tej pory zabraniał wywłaszczenia farmerów bez wypłaty odszkodowań. Nowe przepisy mogą dotknąć również Polaków mieszkających na tych terenach. - Skargi na razie nie wpływają - twierdzi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Monika Trojan-Otwinowska z polskiej ambasady w RPA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT RPA Republika Południowej Afryki Afryka rasizm rolnictwo rolnicy

Publicyści o ataku na nastolatkę na tle rasowym

– Jeżeli rzeczywiście policja i prokuratura potraktują sprawę priorytetowo, będzie to dobre działanie – mówił w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Wiścicki. Publicysta w ten sposób odniósł się do sprawy napaści na 14-latkę w Warszawie, najprawdopodobniej na tle narodowościowym. W Polskim Radiu 24 również komentarz dra Sebastiana Dudy, teologa.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa rasizm Mateusz Morawiecki MSWiA Mariusz Błaszczak policja polska