Polskie Radio
Section05
Łukasz Adamski

PR24 "Obsesja" w kinach. Piotr Gociek: ten film stawia pytania o dwoistość natury

- Zamiast prostych odpowiedzi mamy rzucone przed nas problemy i wyrabiamy sobie sami zdanie, będąc przy okazji konfrontowanymi z bardzo nieprzyjemnymi pytaniami - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o nowym filmie Todda Haynesa "Obsesja". - Ten film wyrzuca widza ze strefy komfortu i stawia pytania o dwoistość ludzkiej natury - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Adamski FILM KULTURA

"Najpiękniejszy film o miłości, jaki oglądałem w tym roku". Adamski o dokumencie poświęconym Jonowi Batiste

- To przepiękna opowieść o nierozerwalności miłości małżeńskiej, wadze słów z przysięgi, o byciu razem w zdrowiu i chorobie. Ze wszystkich filmów o miłości, jakie w tym roku oglądałem, ten dokument muzyczny jest chyba najpiękniejszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o nowym dokumencie "Jon Batiste: amerykańska symfonia".
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Łukasz Adamski FILM KULTURA kultura masowa

PR24 "Dzieło pełne". Łukasz Adamski o "Chłopach" w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana

W najnowszym odcinku audycji "Nakręceni - Magazyn premier filmowych" Piotr Gociek i Łukasz Adamski pochylili się nad filmem animowanym "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. W dalszej części audycji poruszono także temat "Znachora" w reż. Michała Gazdy oraz serialu "Zagłada domu Usherów" w reż. Mike'a Flanagana.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM chłopi Władysław Reymont Piotr Gociek Łukasz Adamski Znachor

"Figurant" i "Różyczka 2": polskie kino opowiada o peerelowskich służbach specjalnych

Kino szpiegowskie i poświęcone służbom specjalnym należy do najbardziej dochodowego segmentu przemysłu filmowego, czego dowodzi chociażby trwająca już ponad 60 lat kariera agenta 007 Jamesa Bonda. Tymczasem polska kinematografia nie ma w tej dziedzinie wielkich dokonań. Czy najnowsze filmy "Figurant" oraz "Różyczka 2" odmienią sytuację?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM premiera Łukasz Adamski Magdalena Boczarska Michał Żołądkowski Trójka

"Reality". Adamski: wybitna rola Sydney Sweeney

- Sydney Sweeney, która wciela się w postać Reality Winner, tworzy wybitną rolę, na pewno powinna zostać nominowana do Oscara. Natomiast mam problem z tym filmem, jak z każdym innym, który stara się w jakimś stopniu usprawiedliwić kogoś, kto jest zdrajcą - mówił Łukasz Adamski, który z Piotrem Goćkiem omawiał w Polskim Radiu 24 nowości filmowe.
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek USA kino KULTURA Polskie Radio 24

PR24 "Pierwszy dzień mojego życia" w kinach. Piotr Gociek: konfekcja, ale na bardzo dobrym poziomie

- Mamy, z jednej strony, poczucie, że to jest konfekcja, ale też, że to konfekcja na bardzo dobrym poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o "Pierwszym dniu mojego życia", nowym filmie Paolo Genovese. - Ten film naprawdę coś daje, porusza pewne struny - dodawał z kolei Łukasz Adamski. W "Nakręconych" o najciekawszych premierach małego i dużego ekranu.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Piotr Gociek Łukasz Adamski

"Ma swój rytm i klimat" Adamski o filmie "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"

- Spodziewałem się, że będzie to pójście w stronę dzisiejszego Disneylandu, który wypruwa do granic możliwości wszystkie franczyzy i kończy się to w sposób żałosny, ale dostałem dobrą zabawę. Gdy zobaczyłem, że Indiana Jones będzie znowu walczył z nazistami, pomyślałam, że jest to gra bezpiecznymi kartami, ale to wszystko składa się w całość (…) to ma swój rytm i klimat - mówił Łukasz Adamski, który z Piotrem Goćkiem omawiał nowości filmowe.
Zobacz więcej na temat:  FILM Łukasz Adamski Piotr Gociek USA kino KULTURA Polskie Radio 24

"100 proc. Andersona w Wesie": Adamski i Gociek o kolorowym świecie "Asteroid City"

- Ta cała rewia kolorów, surrealizm, absurdalizm. Ja wciąż to kupuję - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o nowym filmie Wesa Andersona "Asteorid City". - Wolę wybierać między dziełami, które są efektem pracy twórców bezkompromisowo realizujących swoją wizję (...) niż żyć w świecie, w którym wszysko jest na siłę uśredniane - stwierdział z kolei Piotr Gociek.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM Piotr Gociek Łukasz Adamski Wes Anderson