Nowa Muzyka Żydowska gra w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 11:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" opowiedzieliśmy o tegorocznej odsłonie festiwalu promującego szeroko pojętą żydowską tradycję muzyczną.
Audio
  • Paweł Wojtalewski zaprasza na festiwal Nowa Muzyka Żydowska (Poranek Dwójki)
  • Jagna Knittel o swoim filmie "Uniwersytet Jana Gacy" (Poranek Dwójki)
Wśród artystów 7. Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej znalazła się m.in. Bum Bum Orkestar (na zdjęciu występ zespołu podczas Nowa Tradycja 2015)
Wśród artystów 7. Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej znalazła się m.in. Bum Bum Orkestar (na zdjęciu występ zespołu podczas "Nowa Tradycja" 2015)Foto: Bartosz Wojciechowski/PR2

Organizatorzy 7. Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej (14-17 kwietnia) poprzez usilne poszukiwania oraz otwartość na muzyczną wrażliwość i twórczą indywidualność prezentują różnorodne, czasem nawet radykalne, stylistyki, brzmienia i gatunki. Festiwal ma za zadanie dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, przekazując wiedzę o tradycji oraz kulturze żydowskiej i otwierając przy tym świat muzycznych poszukiwań i eksperymentów.

W audycji omówiliśmy też program tegorocznego festiwalu "Wszystkie Mazurki Świata" (18-23 kwietnia) i przyjrzeliśmy się obchodom 1050-lecia Chrztu Polski w Poznaniu.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 6.00

jp/mc

Czytaj także

Mazurki i inne przeboje. Wydaj płytę Ani Brody

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 21:00
W "Źródłach" rozmawialiśmy z wokalistką i instrumentalistką, która zbiera środki na wydanie nagranego dla Dwójki projektu "Hymny warmińskie i mazurki z Mazur".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Kocirba. Muzyka przodków bez zmyślonych nut

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:26
– Chcieliśmy dokopać się do takiej muzyki, jaką grali nasi pradziadkowie, żeby to było bez współczesnej przykrywki – mówił Jarosław Mazur o początkach swojego zespołu.
rozwiń zwiń