Nie żyje aktorka Halina Skoczyńska

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 09:00
Artystka zmarła w wieku 62 lat. W warszawskim Teatrze Ateneum za trzy dni miała wystąpić w prapremierze spektaklu "Twoje i moje". W Dwójce wysłuchaliśmy wspomnień o aktorce.
Audio
  • Wspomnienia o Halinie Skoczyńskiej (Poranek Dwójki)
  • Prof. Maria Poprzęcka: nie mam oka historyka sztuki (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa o Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie Motywy (Poranek Dwójki)
  • Jan Duszyński o wydarzeniach w Nowym Teatrze w Warszawie (Poranek Dwójki)
Halina Skoczyńska w Teatrze Polskiego Radia
Halina Skoczyńska w Teatrze Polskiego RadiaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
Halina Skoczyńska 663.jpg
Halina Skoczyńska czyta pamiętniki Zofii Tołstoj

Halina Skoczyńska, absolwentka krakowskiej PWST, debiutowała w 1975 r. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Występowała też na scenach w Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Warszawie (m.in. w Teatrze Narodowym). Grała również w Teatrze Telewizji oraz Teatrze Polskiego Radia. Kreowała jedną z ról m.in. w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Była laureatką licznych nagród. Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Gościem "Poranka Dwójki" była ponadto prof. Maria Poprzęcka, wybitna historyk sztuki, z którą rozmawialiśmy o jej najnowszej książce zatytułowanej "Na oko".

Poza tym w programie rozmawialiśmy o rozpoczynającym się w środę 18 maja Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie Motywy, a swoje rekomendacje kulturalne kolejny raz przedstawił kompozytor Jan Duszyński.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 18.05.2016

Godzina emisji: 6.00

mc

Czytaj także

Prof. Maria Poprzęcka: chciałabym pisać pięć książek naraz

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 18:00
– Sztuki, tej fascynującej, jest tak dużo, nie ogarnie się jej w jednym życiu. A mnie pociąga tyle rzeczy: każda moja książka jest o czymś zupełnie innym – opowiadała w Dwójce prof. Maria Poprzęcka, historyk sztuki, znakomita eseistka, laureatka Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
rozwiń zwiń