"Cyrano". Musical w operowo-jazzowej formie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 10:45
- Pracując nad tym spektaklem, chcieliśmy oddać klimat filmu kostiumowego. Ten musical jest konsekwencją rozwoju języka opery - podkreślił Krzysztof Herdzin, opowiadając o przedstawieniu w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Audio
  • Krzysztof Herdzin o musicalu "Cyrano" (Poranek Dwójki)
Audio
  • Krzysztof Herdzin o musicalu "Cyrano" (Poranek Dwójki)

- Przy komponowaniu muzyki do spektaklu nie wykorzystywałem współczesnych instrumentów, nie ma też tutaj sekcji rytmicznej - perkusji i gitar. W zamian jest orkiestra symfoniczna, za pomocą której chciałem rozwinąć język opery komicznej. Wszystko dostosowałem do harmonii lekko jazzowej i popularnej muzyki popowej - opowiadał w Dwójce kompozytor, którego musicalu "Cyrano" można posłuchać na płycie wydanej w tym miesiącu przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

W nagraniu audycji posłuchamy również o tym, jak powstał pomysł wystawienia musicalu, a także o filozofii życiowej Krzysztofa Herdzina.

*** 

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Krzysztof Herdzin (kompozytor, pianista, aranżer)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mz/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: "Dusza w uszach" to płyta, którą trudno zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:12
- Jest to płyta bardzo melodyjna, bardzo polska i bardzo liryczna, pełna nostalgii i melancholii. Wyłamuje się prostemu zaszufladkowaniu, bo jest w niej dużo muzyki zarówno filmowej, jak i paraklasycznej - mówi kompozytor, pianista, aranżer i producent.
rozwiń zwiń