REKLAMA

Grochocki_Odorowicz o sukcesie na "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 14:49
- Projekt, który na początku swej drogi dostaje najwyższą z możliwych w Polsce nagród folkowych, staje przed trudnym wyzwaniem wysoko zawieszonej poprzeczki - mówili w Dwójce laureaci Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja".
Audio
  • Paweł Odorowicz i Paweł Grochocki o swoim sukcesie na festiwalu "Nowa Tradycja". Rozmawia Monika Pilch (Poranek Dwójki)
Duet Grochocki_Odorowicz ze Zgierza
Duet Grochocki_Odorowicz ze ZgierzaFoto: materiały prasowe

śledź grochocki odorowicz 1200.JPG
Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja". Spektakl żałobnego minimalizmu

Duet Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz zaprezentował podczas 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" repertuar złożony z pieśni pogrzebowych. Muzycy opowiadali w audycji "Poranek Dwójki", że ich celem nie była wygrana, ale chęć sprawdzenia, jak ich muzyka zadziała w sytuacji innej niż pogrzeb. Śpiewak Paweł Grochocki podkreślał, że znacznie trudniej śpiewa mu się na scenie, niż podczas ceremonii pogrzebowych, w których zawodowo bierze udział. - Kiedy śpiewam na pogrzebie, to tam jestem w roli śpiewaka, który od razu oddaje to, co chce zrobić. Gdy śpiewam w ramach duetu z Pawłem, to stawiam się w sytuacji, że to ja żegnam się ze światem, to bywa trudne emocjonalnie - wyjaśniał.

O pracy nad aranżacjami pieśni opowiadał altowiolista Paweł Odorowicz. Muzyk wspominał problem, jaki sprawił mu utwór "Życie moje się skończyło" i rozwiązanie, które przyszło wraz ze śpiewem ptaków. Artysta mówił też o największej obawie związanej z przygotowywaną przez duet płytą.


f

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Goście: Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc

Czytaj także

"Konkurs jest racją bytu festiwalu »Nowa Tradycja«"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:00
– Bez konkursu festiwalu by nie było, bo on został wymyślony właśnie z powodu konkursu – mówił Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej, opowiadając o rozpoczynającym się 20. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grochocki_Odorowicz zwycięzcami konkursu "Nowa Tradycja" 2017

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 22:30
Zespół ze Zgierza zdobył Grand Prix 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Kolejne miejsca przypadły kapelom Burónka i Niewte. Ponadto wyróżniono Kapelę z Innej Struny, Mitomanów oraz Skład Niearchaiczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nowa Tradycja": laureaci konkursu i Trio Chemirani

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 18:27
Na finałowym koncercie "Nowej Tradycji" wystąpi m.in. duet Grochocki_Odorowicz ze Zgierza oraz perkusyjne trio z Iranu. Zapraszamy do słuchania i oglądania na żywo!
rozwiń zwiń