X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grochocki_Odorowicz o sukcesie na "Nowej Tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 14:49
- Projekt, który na początku swej drogi dostaje najwyższą z możliwych w Polsce nagród folkowych, staje przed trudnym wyzwaniem wysoko zawieszonej poprzeczki - mówili w Dwójce laureaci Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja".
Audio
  • Paweł Odorowicz i Paweł Grochocki o swoim sukcesie na festiwalu "Nowa Tradycja". Rozmawia Monika Pilch (Poranek Dwójki)
Duet Grochocki_Odorowicz ze Zgierza
Duet Grochocki_Odorowicz ze ZgierzaFoto: materiały prasowe

śledź grochocki odorowicz 1200.JPG
Grand Prix konkursu "Nowa Tradycja". Spektakl żałobnego minimalizmu

Duet Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz zaprezentował podczas 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" repertuar złożony z pieśni pogrzebowych. Muzycy opowiadali w audycji "Poranek Dwójki", że ich celem nie była wygrana, ale chęć sprawdzenia, jak ich muzyka zadziała w sytuacji innej niż pogrzeb. Śpiewak Paweł Grochocki podkreślał, że znacznie trudniej śpiewa mu się na scenie, niż podczas ceremonii pogrzebowych, w których zawodowo bierze udział. - Kiedy śpiewam na pogrzebie, to tam jestem w roli śpiewaka, który od razu oddaje to, co chce zrobić. Gdy śpiewam w ramach duetu z Pawłem, to stawiam się w sytuacji, że to ja żegnam się ze światem, to bywa trudne emocjonalnie - wyjaśniał.

O pracy nad aranżacjami pieśni opowiadał altowiolista Paweł Odorowicz. Muzyk wspominał problem, jaki sprawił mu utwór "Życie moje się skończyło" i rozwiązanie, które przyszło wraz ze śpiewem ptaków. Artysta mówił też o największej obawie związanej z przygotowywaną przez duet płytą.


f

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Goście: Paweł Grochocki i Paweł Odorowicz

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Konkurs jest racją bytu festiwalu »Nowa Tradycja«"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 11:00
– Bez konkursu festiwalu by nie było, bo on został wymyślony właśnie z powodu konkursu – mówił Piotr Kędziorek, kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej, opowiadając o rozpoczynającym się 20. Festiwalu Folkowym Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grochocki_Odorowicz zwycięzcami konkursu "Nowa Tradycja" 2017

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 22:30
Zespół ze Zgierza zdobył Grand Prix 20. Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja". Kolejne miejsca przypadły kapelom Burónka i Niewte. Ponadto wyróżniono Kapelę z Innej Struny, Mitomanów oraz Skład Niearchaiczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowa Tradycja": laureaci konkursu i Trio Chemirani

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 18:27
Na finałowym koncercie "Nowej Tradycji" wystąpi m.in. duet Grochocki_Odorowicz ze Zgierza oraz perkusyjne trio z Iranu. Zapraszamy do słuchania i oglądania na żywo!
rozwiń zwiń