Apostrof. Festiwal pod opieką Szczepana Twardocha

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 16:14
W "Poranku Dwójki" zapraszać będziemy na Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof, który odbywa się w dniach 15-21 maja. Opowie o nim jego tegoroczny kurator Szczepan Twardoch.
Szczepan Twardoch
Szczepan TwardochFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Festiwal odbywa się w siedmiu miastach, w których zaplanowano ponad siedemdziesiąt spotkań, debat i wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia będą odbywać się m.in. na deskach stołecznych teatrów: Powszechnego oraz w salonach Empik. Przez cały tydzień o książkach będzie się rozmawiać w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Szczecinie. Autorem oprawy wizualnej festiwalu jest Radek Szlaga. Naszym gościem po 8.10 będzie Szczepan Twardoch (transmisja wideo).

Spotkamy się też z młodym polskim pianistą Szymonem Nehringiem, który właśnie zwyciężył w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów pianistycznych na świecie - 15. Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel-Avivie.

W audycji porozmawiamy ponadto o pracy nad archiwum fotograficznym Jana Jastrzębskiego i zaprosimy na wystawę "Jan Jastrzębski. Relacja. Przebudowa Mostu Poniatowskiego", którą można oglądać w Warszawie, w siedzibie Fundacji Archeologia Fotografii do 6 czerwca.

Nie zabraknie też "Słowa na dzień", "Melodii z górnej półki", "Archiwalni", "Wiadomości kulturalnych", przeglądu prasy i "Płyty tygodnia". W tym tygodniu naszą płytą jest najnowszy album amerykańskiej wokalistki i pianistki Diany Krall "Turn Up the Quiet". 

A tuż przed godz. 9.00 wybrane przez siebie rekomendacje kulturalne przedstawi Anna Smolar: polsko - francuska reżyserka teatralna.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (16.05) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

bch


Zobacz więcej na temat: literatura Szczepan Twardoch

Czytaj także

Szczepan Twardoch. Król dyscypliny

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 09:20
- Kiedy piszę, nie mogę sobie robić dni wolnych. Jeden dzień przerwy oznacza wyjście z rytmu potrzebnego do tego, by jak najgłębiej zanurzyć się w świat, który staram się przedstawić – powiedział w Dwójce Szczepan Twardoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strącanie żołnierzyków w opowiadaniach Małeckiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 13:57
- Dość płytko przeżyłem pierwsze pięć zgonów, natomiast im dalej, tym większą obojętność wykazywałem wobec kolejnych agonii, a pod koniec zacząłem traktować je w kategoriach humorystycznych - mówił Piotr Kofta o "Śladach" Jakuba Małeckiego.
rozwiń zwiń