Artur Szklener: Fryderyk Chopin to wspaniały symbol polskości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:15
- Potrzeba słuchania muzyki Fryderyka Chopina jest w naszym kraju bardzo duża. To pokazuje, że muzyka klasyczna i kultura wysoka potrafią zainteresować wszystkich. Polskie Radio Chopin stanowi odpowiedź na tę potrzebę - powiedział Artur Szklenker, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. 
Audio
  • Artur Szklener o muzyce Fryderyka Chopina i Polskim Radiu Chopin (Poranek Dwójki)
Artur Szklener
Artur SzklenerFoto: PAP/ Jakub Kamiński

Jak podkreślał gość Dwójki, który wypowiadał się w kontekście nowej stacji Polskiego Radia, Fryderyk Chopin i jego muzyka są rozpoznawalną marką także za granicą.

- Kompozytor ten jest jedną z najlepszych wizytówek Polski. Przez ostatnie dziesięciolecia wskazywany jest obok takich ikon polskości jak np. Jan Paweł II. W czasach, w których na arenie międzynarodowej istotną role odgrywa wymiana informacyjna i kulturalna, należy w jak największym stopniu podkreślać wartość tej muzyki - dodał Artur Szklener.

W nagraniu audycji posłuchamy również rozmowy z Marcinem Gmysem, kierownikiem redakcji Polskiego Radia Chopin.

***

Rozmawiała: Beata Stylińska

Goście: Artur Szklenker (dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina), Marcin Gmys (kierownik redakcji Polskiego Radia Chopin)

Data emisji: 11.11.2017

Godzina emisji: 7.25

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/ag

Czytaj także

Leszek Możdżer i jazzowa godzina w Polskim Radiu Chopin

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 17:40
Codziennie o 23.00 w Polskim Radiu Chopin będzie można posłuchać klasyki w jazzowej oprawie. Z tej okazji autor audycji "Na jazzowo" Andrzej Zieliński spotkał się Leszkiem Możdżerem, by porozmawiać o jego legendarnym albumie "Chopin. Impresje".
rozwiń zwiń