REKLAMA

Muzyka z Polskiego Radia na festiwalu w Huddersfield

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 10:00
- Wątkiem przewodnim naszej prezentacji w Wielkiej Brytanii będzie repertuar związany ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia - Ewa Bogusz-Moore z Instytutu Adama Mickiewicza opowiadała w Dwójce o rozpoczynającym się w piątek 17 listopada festiwalu muzyki współczesnej.
Audio
  • Ewa Bogusz-Moore o polskiej prezentacji na festiwalu Huddersfield (Poranek Dwójki)

Polska po raz trzeci zaprezentuje swoją muzykę na festiwalu w Huddersfield. Okazją do promowania dorobku Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia w Wielkiej Brytanii jest 60. rocznica powstania tej instytucji. Ewa Bogusz-Moore mówiła w "Poranku Dwójki" o założeniach tej prezentacji. - Powiemy oczywiście o historii, ale mówić będziemy językiem dzisiejszym. Wystąpi zespół Małe Instrumenty, który zaprezentuje swoje inspiracje Studiem Eksperymentalnym. Poza tym wystąpi Jacek Sienkiewicz, który jest jednym z najwybitniejszych reprezentantów muzyki techno.

Menedżerka kulturalna opowiadała w audycji o wystawie towarzyszącej koncertom. Podkreśliła też, że występ na festiwalu w Huddersfield jest cenny, ponieważ przekłada się na kolejne zaproszenia na ważne światowe festiwale. Ewa Bogusz-Moore dodała ponadto, że dorobek SEPR, będzie promowany przez Instytutu Adama Mickiewicza przez kolejne cztery lata. 

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Ewa Bogusz-Moore (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 13.11.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc


Czytaj także

Marcin Masecki: barok to dowolność

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 10:55
- Wykonawstwo historyczne stało się w pewnym sensie muzyką współczesną - mówił znany pianista, zapraszając na 3x3 Festival, stanowiący najlepsze potwierdzenie jego tezy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Kinga Majewska. Jeśli nie Bach, to...

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 10:00
Śpiewem zajęła się w wieku osiemnastu lat z miłości do lipskiego kantora. Z tego samego powodu wyjechała na studia do Niemiec. Tylko po to, by dowiedzieć się, że Bach to nie jej droga...
rozwiń zwiń