X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef FINY: nieme kino to emocje w stanie czystym

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 11:00
- Chcemy, żeby to nie było święto tylko dla specjalistów, ale żeby odnalazły się na nim rodziny z dziećmi - o 15. odsłonie Święta Niemego Kina opowiadał w Dwójce Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
Audio
  • Dariusz Wieromiejczyk o 15. odsłonie Święta Niemego Kina (Poranek Dwójki)

porwać się na życie 1200.jpg
Teatroteka. "Z ogromną pasją podszedłem do reżyserii tego tekstu"

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia w Warszawie. Jego główną bohaterką będzie gwiazda kina przedwojennego Pola Negri, a wśród największych atrakcji emisja odrestaurowanego cyfrowo filmu "Bestia" z 1917. Dyrektor FINY podkreślił, że pokazom będzie towarzyszyło wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. - Będzie muzyka wykonywana na żywo. Planujemy też wieczorki taneczne, zagra m.in. znakomita Warszawska Orkiestra Sentymentalna - opowiadał Dariusz Wieromiejczyk.

Gość "Poranka Dwójki" mówił też o ponadczasowej wartości filmów niemych. - To kino to emocje w stanie czystym, to emocje najprostsze, ale też najbardziej wiarygodne.

W audycji rozmawialiśmy też o tym, jak przebiega proces łączenia Filmoteki Narodowej i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej - Narodowego Instytutu Audiowizualnego

Data emisji: 14.03.2018

Godzina emisji: 8.10

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To wielkie nazwiska, tuzy polskiej dramaturgii"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 19:00
- Sięgnęliśmy po twórczość dramatyczną ważnych polskich autorów powojennych. Zwłaszcza tych, którzy z różnych powodów zostali trochę zapomniani i nie są wystawiani - mówił w Dwójce prof. Jacek Kopciński.
rozwiń zwiń