"Kurier". Na casting do Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 10:00
- Zaprosiliśmy młodych ludzi w wieku od 18 do 24 lat. Ich zadaniem jest poczuć to, co czuli ludzie, którzy stawali się powstańcami - mówiła w Dwójce Jolanta Wąs, rzecznik prasowy filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego.
Audio
  • Relacja z castingu do filmu "Kurier" Władysława Pasikowskiego, który zorganizowano w Muzeum Powstania Warszawskiego (Poranek Dwójki)
Casting do filmu Kurier w reżyserii Władysława Pasikowskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego
Casting do filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego w Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Marcin Obara/PAP

kurier ołdakowski 1200 PAP.jpg
"Jan Nowak-Jeziorański to postać ciekawsza niż Bond"

Samotnia misja Jana Nowaka-Jeziorańskiego miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, przerzucony w środku nocy z hotelu Savoy do Żabna spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. To ledwie zalążek fabuły nowego filmu Władysława Pasikowskiego. Jednak nim obraz trafi na ekrany, ekipa filmowa szukała młodych aktorów do zagrania sceny zbiorowej.

- Jak patrzymy na tę młodzież, która przyszła tutaj, to rzeczywiście czuć, że oni rozumieją, czym jest szacunek do Powstania Warszawskiego. Niektórzy są lekko ustylizowani, stroje wielu z nich nawiązują do strojów z epoki. Nie było takiego wymogu, ale jednak sami się zdecydowali - opowiadał Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odbywał się casting.

Jakie zadanie zostało postawione przed chętnymi do wystąpienia w produkcji? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Maja Mazurek

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 8.50

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/jp

Czytaj także

Filmowy hołd dla Kuriera z Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 11:00
- Przygotowujemy film o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Jego reżyserem jest Władysław Pasikowski - mówił w Dwójce Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pasikowski stracił klucz do duszy widza"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 18:00
- Wajda po sukcesie "Psów" powiedział o Pasikowskim, że wie o widowni coś, czego nie wie on sam. Teraz Pasikowski może powiedzieć to samo o Patryku Vedze - o filmie "Pittbull. Ostatni pies" mówił w Dwójce krytyk Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń