X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warsaw Gallery Weekend. Przełamać stereotypy na temat sztuki współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 12:14
- Takie wydarzenia jak to służą temu, żeby przekonać, że sztuka współczesna jest tak naprawdę prostsza w odbiorze niż sztuka dawna. Jest bowiem bardzo bliska temu, co dzieje się dookoła nas, mówi o rzeczywistości, w której żyjemy - mówił w Dwójce Łukasz Gorczyca z Galerii Raster.
Audio
  • Łukasz Gorczyca z Galerii Raster o Warsaw Gallery Weekend (Poranek Dwójki)

Sławojka 1200.jpg
Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

W piątek (21.09) rozpocznie się ośma odsłona Warsaw Gallery Weekend. W programie wydarzenia m.in. śniadania z artystami, performansy, wyprzedaż artefaktów i darmowe zwiedzanie prywatnych galerii. Liczba instytucji biorących udział w tegorocznej akcji to 29, w tym także z Gliwic, Poznania, Krakowa i Katowic.

- Mamy coraz większą reprezentację naszych przyjaciół i znajomych, którzy na co dzień pracują poza Warszawą i przyjeżdżają do nas na weekend ze swoimi wystawami, żeby połączyć siły - tłumaczył Łukasz Gorczyca.

Łączenie sił było zresztą od początku celem organizatorów Warsaw Gallery Weekend. - Chodziło o wydarzenie, które nie polega na odwiedzaniu muzeów i największych instytucji, tylko odwrotnie - na odwiedzeniu najmniejszych instytucji sztuki; takich, w których artyści pracują na co dzień, gdzie próbują różnych rzeczy, debiutują; galerii, które można łatwo przeoczyć w skali miasta - podkreślał gość Dwójki.

Jakie lęki chcą przełamywać w odbiorcach właściciele galerii uczestniczących w akcji? Czy 100 złotych to wystarczająco dużo, by zostać kolekcjonerem sztuki? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Łukasz Gorczyca (Galeria Raster)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chłopak z pianinem". Artyści o rewolucji i wojnie na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 17:00
- Powodem, dla którego powstała ta książka, jest zdjęcie okładkowe - opowiadała w Dwójce Ewa Sułek, autorka zbioru tekstów o współczesnych ukraińskich artystach i ich reakcjach na przemiany w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MDF Festival. Dyskurs wokół granic sztuki

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 18:41
- Muzyka, design i forma to hasła wywoławcze, które mają sprowokować do szerokiej dyskusji. Zakładamy, że pierwsza edycja festiwalu pozwoli nam na podjęcie go z twórcami i odbiorcami sztuki – mówiła w Dwójce Dorota Serwa.
rozwiń zwiń