"Cricoterie". Kantor w technologii VR

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 15:43
W "Poranku Dwójki" opowiemy o interaktywnym projekcie belgijskiego kolektywu artystycznego Tale of Tales.
Zrzut ekranu z gry przygotowywanej przez Tale of Tales
Zrzut ekranu z gry przygotowywanej przez Tale of TalesFoto: materiały prom.

"Program ten powstał pod wpływem inspiracji Tadeuszem Kantorem. Nie jest to jednak rekonstrukcja, dokument czy hołd. Bezwstydnie ukradliśmy jego sztukę, aby stworzyć swoją" - mówią twórcy.

O tym wyjątkowym spektaklu, a także Digital Cultures, pierwszej w Polsce konferencji tak kompleksowo poświęconej kulturze cyfrowej, porozmawiamy o 8.10 z Anną Szylar z Instytutu Adama Mickiewicza (transmisja wideo).

Ponadto w audycji: podsumujemy Konkurs im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Andrzej Zieliński przepyta Urszulę Dudziak i posłuchamy, jak przebiega Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kolejny raz w tym tygodniu swoimi rekomendacjami kulturalnymi podzieli się z nami również Radosław Krzyżanowski. 

Od poniedziałku (17.09) "Płytą tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest album firmy Haenssler Classics pt. "Polish Miniatures" z utworami XIX-wiecznych kompozytorów: Emila Młynarskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Aleksandra Zarzyckiego, Romana Statkowskiego, Juliusza Zarębskiego i Adama Jędrzejowskiego.

Zapraszamy także do udziału w konkursie "Pocztówka z wakacji", w którym do wygrania są książki wydawnictwa Prószyński.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (21.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

pg/jp

Zobacz więcej na temat: Instytut Adama Mickiewicza

Czytaj także

I, CULTURE Orchestra. Najpierw Zamek Królewski, potem Europa

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 17:16
- To duża przyjemność granie w takim międzynarodowym składzie. Wiąże się to też z pewnymi problemami komunikacyjnymi, ale to tylko fajnie zbliża ludzi do siebie i tworzy między nimi więzi zamiast dzielić - mówił w Dwójce Mikołaj Petryczenko, jeden z członków tegorocznej I, CULTURE Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski design w Londynie. Sławojka i projekty mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 09:00
- Chcieliśmy przez tę wystawę pokazać, jak Polacy przez ostatnie sto lat patrzyli na rzeczy, jak rzeczy kształtowały polską rzeczywistość - o ekspozycji "A Matter of Things" opowiadał w Dwójce Krzysztof Olendzki, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń