X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kontener" Marka Bieńczyka. Co się pojawia, kiedy ktoś niknie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 11:00
- Ta książka nie jest o lęku wobec śmierci czy o bólu, bo te są częścią życia człowieka. Ja, wspominając odejście mojej matki, chciałem uruchomić wyobraźnię czytelników i pokazać im, że o śmierci można myśleć bardziej świadomie” – mówił w Dwójce Marek Bieńczyk.
Audio
  • Marek Bieńczyk o swojej nowej książce "Kontener"
Marek Bieńczyk
Marek BieńczykFoto: Łukasz Kowalski/PR2

Z gościem "Poranka Dwójki" rozmawialiśmy o jego nowo wydanej książce "Kontener", osobistym zapisie doświadczania śmierci bliskich.

Pisarz, eseista tłumacz literatury, w swoim zbiorze miniesejów zawarł rozmyślania dotyczące utraty i postaw wobec odchodzenia, wzbogacone odwołaniami do dzieł literackich autorstwa Barthes’a, Prousta, Flauberta czy Camusa.

Czy literatura pomaga pogłębić lub złagodzić ból po śmierci najbliższych? Co mają wspólnego kontener i grób? Wreszcie czy poprzez śmierć bardziej kochamy życie? O tym w zapisie rozmowy.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marek Bieńczyk (pisarz, eseista, tłumacz)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

at/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cezary Harasimowicz: życie streszcza się czasem do pestki mirabelki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 12:34
- To historia drzewka, które rosło sobie spokojnie w Warszawie na dawnej ulicy Nalewki, po wojnie Nowotki, a obecnie Andersa. Przeżyło Zagładę, powstanie w getcie, niestety nie przeżyło dzisiejszych czasów - mówił w Dwójce Cezary Harasimowicz, autor książki "Mirabelka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Krajewski: "Mock. Pojedynek" to powieść inicjacyjna

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 12:00
- W tej książce pojawia się odpowiedź na pytanie, które często było mi zadawane przez czytelników. Mianowicie: dlaczego Mock, człowiek który obcował z literaturą najwyższej próby, wszedł w policyjne bagno - mówił w Dwójce autor bestselerowych powieści kryminalnych.
rozwiń zwiń