X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego: dusiliśmy się w tej skromnej przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 12:19
- Funkcjonujemy w starej, zabytkowej elektrowni tramwajowej. Rocznie odwiedza nas ponad 600 tys. osób. Musieliśmy dołożyć kilka rzeczy, bo Muzeum – jak to w każdym funkcjonującym organizmie – zdobyło nowe doświadczenia - mówił w Dwójce Dariusz Gawin.
Audio
  • Dariusz Gawin i Mirosław Nizio o rozstrzygniętym konkursie na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego (Poranek Dwójki)

powstanie warszawskie free 1200.jpg
"Człowiek musiał się zakochać w czasie powstania"

W poniedziałek (19.11) poznaliśmy wyniki konkursu na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwycięzcą została pracowania Nizio Design International, znana m.in z realizacji projektu wystawy głównej w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. - Minęło kilkanaście lat od momentu, gdy Muzeum zostało otwarte. Wtedy byliśmy samotną wyspą aktywności na postindustrialnym morzu Woli. Przez ten czas Warszawa bardzo się zmieniła, a najbliższe otoczenie Muzeum należy do miejsc, które rozwijają się najbardziej dynamicznie - podkreślał Dariusz Gawin.

Jak dodał, zmienił się cały układ funkcjonalny okolicy. - Ulica Przyokopowa, przy której znajduje się główne wejście do Muzeum, przestała być już w jakikolwiek sposób funkcjonalna. Wobec tego chcieliśmy, współpracując z miastem, zmieniając plan zagospodarowania miejscowego, odwrócić funkcjonowanie Muzeum do ulicy Towarowej. Tak żeby ciąg komunikacyjny szedł bezpośrednio od metra oraz żeby autokary, które przywożą wycieczki mogły zatrzymywać się przy ul. Towarowej - tłumaczył wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak jeszcze zmieni się to miejsce? Co było największą trudnością dla architektów, którzy przygotowali zwycięski projekt? Kiedy inwestycja będzie gotowa? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Jakub Kukla

Goście: Dariusz Gawin (Muzeum Powstania Warszawskiego), Mirosław Nizio (pracownia Nizio Design International)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 9.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mieczysław Fogg był obecny w Muzeum Powstania Warszawskiego od zawsze"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 17:47
- Mamy jego powstańczą opaskę. Związki Mieczysława Fogga z Warszawą, z powstaniem i z wcześniejszymi walkami o niepodległość są olbrzymie i niepodważalne - mówił w Dwójce dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niewinni Czarodzieje" - festiwal warszawskiej wolności

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 16:28
- W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tematem przewodnim naszego wydarzenia będzie wolność: w muzyce, modzie, ale też ta szemrana - o 13. odsłonie popularnego warszawskiego festiwalu mówił w Dwójce Grzegorz Sołtysiak.
rozwiń zwiń