X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Sigalin. Architekt Warszawy z PRL w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 10:00
- Chciałem pokazać drogę życiową tego człowieka. W panoramie powojennych elit politycznych jest on ciekawą postacią - mówił Andrzej Skalimowski, autor książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy", biografii pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy.
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Skalimowskim, autorem książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy" (Poranek Dwójki)

Dlaczego "towarzysz budowy"? – Józef Sigalin pełnił funkcje inżyniera, urbanisty, architekta, towarzyszył głównym inwestycjom powojennej Warszawy. Budował trasę WZ, MDM, nadzorował budowę Pałacu, Trasy Łazienkowskiej - przypominał gość "Poranka Dwójki". Jednocześnie, podkreślał Andrzej Skalimowski, Sigalin był "lojalnym wieloletnim członkiem partii komunistycznej", choć jego kariera "w jakimś sensie odbiegała od większości karier tamtego czasu".

Na czym polegała ta różnica? Czy w nowo wydanej biografii większy nacisk położony został na działalność Sigalina, czy na jego życie? Co zarzucano Józefowi Sigalinowi jako architektowi? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Andrzej Skalimowski (autor książki "Sigalin. Towarzysz odbudowy")

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Staniszkis. "Ze studentami rozmawiał za pomocą kredy"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 12:00
- W USA rewelacją okazała się jego zręczność rysowania. Wprowadził metodę nauczania architektury za pomocą szybkich szkiców kredą na tablicy - mówił w Dwójce o cenionym architekcie Tadeusz Barucki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Saski w Warszawie. Czy to dobrze, że zostanie odbudowany?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 20:28
- Koncepcja odbudowy tego obiektu, chociaż bardzo szlachetna, nie ma dla mnie uzasadnienia typowo historycznego - mówił w Dwójce Paweł Łepkowski, redaktor naczelny pisma "Uważam Rze Historia".
rozwiń zwiń