Agnieszka Żulewska, Dobromir Dymecki i nowy spektakl TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 16:06
Oboje aktorzy biorą udział w przygotowaniach do przedstawienia "Cząstki kobiety", o czym opowiedzą w audycji.
Plakat spektaklu
Plakat spektakluFoto: materiały prom./Don Pablo (Shutterstock)

W czym tkwi siła współczesnych kobiet? Jak mogą osiągnąć wolność osobistą i samorealizację? Jaką cenę płaci się za wyjście z życiowego zakrętu? Miedzy innymi te pytania padają w przygotowywanym w TR Warszawa spektaklu. Tuż przed jego premierą gośćmi "Poranka Dwójki", o 8.30, będą Agnieszka Żulewska i Dobromir Dymecki (transmisja wideo).

Odwiedzi nas również Łukasz Sikora - aktorowi została powierzona główna rola w filmie "Autsajder". To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca opowieść o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpada w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Początek rozmowy o 9.30 (transmisja wideo).

Zestaw zdjęć pod tytułem "Człowiek", przedstawiający codzienność bezdomnego od 10 lat pana Piotra wygrało jedną z kategorii Konkursu Wielkopolska Press Photo. W audycji przedstawimy pozostałych laureatów i spotkamy się z przewodniczącym jury: Maciejem Moskwą - fotoreporterem, wielokrotnie nagradzanym za reportaże z różnych stron świata.

Ponadto opowiemy o akcji miejskiej powstałej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości "100 lat!". Artyści i mieszkańcy Tarnowa przygotują świetlny napis utworzony z zapalonych i zgaszonych okien najdłuższego bloku w Tarnowie.

Nie zabraknie również "Płyty tygodnia" i konkursu "Dwójka na Piątkę". A swoimi rekomendacjami kulturalnymi podzieli się ze słuchaczami multiinstrumentalista Remigiusz Mazur-Hanaj.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (10.12) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: spektakl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Basiński: Mumio z Przyborą łączy czułość do człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 10:00
- Tak jak Kabaret Starszych Panów, pochylamy się nad słabością ludzi, nad ich wadami i znajdujemy w tym piękno - o spektaklu "Przybora na 102" opowiadał w "Poranku Dwójki" współtwórca zespołu Mumio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wania, Sonia, Masza i Spike". Amerykańska sztuka jak z Czechowa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:34
- Christopher Durang, autor tego dramatu, mówi, że wrzucił tematy i postaci z Czechowa do amerykańskiego blendera, wymieszał je i wyskoczyła mu sztuka - powiedział w Dwójce Maciej Kowalewski, reżyser spektaklu przygotowywanego w warszawskim Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń